استقبال اداره‌کل زندان‌های کشور از دستگاه هوشمند و اتوماتیک توزیع متادون
مطلب ویژه

21 اسفند 1401

مدیرکل بهداشت زندان‌های کشور از دستگاه هوشمند و اتوماتیک توزیع متادون بین بیماران ساخت محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد بازدید و از استفاده این محصول در زندان‌ها استقبال کرد.

 به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از نجف‌آباد، تیم فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد موفق به طراحی و ساخت دستگاه هوشمند و اتوماتیک توزیع متادون بین بیماران شدند.

با توجه به مشکلات متعدد بهداشتی و مسائل موجود در مراکز توزیع متادون در زندان‌ها و نیز آمار بالا و سالانه فوت بیماران بر اساس اوردوز متادون، لزوم ساخت دستگاهی متناسب با شرایط واقعی زندان‌های کشور و مطابق با پروتکل‌های بهداشتی و قوانین حاکم بر نحوه استعمال متادون امری ضروری به نظر می‌رسید.

ساخت دستگاه هوشمند و اتوماتیک توزیع متادون

بر این اساس دستگاه اتوماتیک توزیع متادون توسط تیم فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد طراحی و ساخته شد. این دستگاه به صورت هوشمند و بدون دخالت اپراتور توزیع متادون به بیماران را انجام می‌دهد.

این محصول فناورانه توسط ناصر سلیمانی مدیرکل بهداشت زندان‌های کل کشور و معاونان مربوط مورد بازدید قرار گرفت.

در بازدید تیم تخصصی زندان‌های کل کشور و استان اصفهان، عملکرد دستگاه بررسی تخصصی شد و برنامه‌ریزی‌هایی برای استفاده از این دستگاه در زندان‌های کشور در راستای تسهیل فرایند توزیع متادون صورت گرفت.

در این بازدید مقرر شد پیش‌نویس قرارداد دانشگاه با اداره کل زندان‌های کشور تهیه شود تا قرارداد اصلی در جلسات بعدی به امضا برسد.

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن