کسب رتبه چهارم وب سایت واحد نجف آباد در بین دانشگاه های آزاد اسلامی کشور

07 اسفند 1395

وب سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع مستقل نجف آباد در رتبه بندی جدید موسسه سایبرمتریک اسپانیا رتبه چهارم در میان دانشگاه های آزاد اسلامی کشور را به خود اختصاص داد.

به گزارش پایگاه خبری  دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، دکتر مهران مجلسی در این خصوص گفت: «رتبه بندی وبومتریک شاخصی است برای رتبه بندی وب سایتهای دانشگاه ها و مراکز علمی، آموزشی و تحقیقاتی سراسر دنیا که توسط آزمایشگاه سایبرمتریک (CINDOC) واحدی از انجمن ملی تحقیقات اسپانیا تهیه شده است. پایگاه وبومتریک در هر سال  دو بار، 8هزار دانشگاه دنیا را بر اساس اطلاعات مبتنی بر وب  تحلیل می کند.
رئیس واحد نجف آباد خاطر نشان کرد: «رتبه بندی وبومتریک متشکل از یک پایگاه داده شامل 15هزار دانشگاه و بیش از 5هزارموسسه و مرکز تحقیقاتی می باشد. 8هزاردانشگاه اول در رتبه بندی وبومتریک مشخص شده و دانشگاه های دیگر نیز در رتبه بندی محلی و جزئی تر آمده است.»

636117053412405241

مجلسی همچنین در خصوص پیشینه و نحوه ی رتبه بندی این شاخص گفت: «وبومتریکس اولین بار در سال ۲۰۰۴ انجام شد و بر اساس شاخصی مرکب از چندین پارامتر به منظور رنکینگ وب سایت دانشگاه ها تهیه شد. این پارامتر ها در حال حاضر عبارتند از:حجم اطلاعات موجود بر روی وب (Size) ، قابلیت دسترسی (Visibility) ، فایلهای محتوایی (Rich Files) و تعداد مقالات و رتبه علمی در گوگل (Google Scholar)»

وی افزود:« امکانات پیشرفته و پتانسیل منحصر بفرد واحد نجف آباد در میزبانی و توسعه وب سایت ها باعث کسب این رتبه شده است. و می توان با  تکیه بر توان داخلی واحد در آینده ای  نزدیک شاهد بهبود و ارتقاء این رتبه باشیم.»

Capture

گفتنی است در این رتبه بندی که در فوریه 2017 اعلام شده است، واحدهای علوم و تحقیقات، تهران جنوب، مشهد و نجف آباد به ترتیب رتبه های اول تا چهارم را در بین دانشگاه های آزاد اسلامی کل کشور کسب نمودند. همچنین رتبه واحد نجف آباد در بین تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور 53 می باشد.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن