مسابقات ACM با حضور 8 تیم در دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد برگزار شد

21 آذر 1395

دانشجویان مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی با شرکت در مسابقات ACM  این دانشکده، توان و مهارت های خود را برای شرکت در سطح بین المللی این سری از مسابقات محک زدند.


به گزارش پایگاه خبری دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد،  اکبر نبی الهی، مدیر پژوهشی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در خصوص نحوه برگزاری این مسابقات گفت: « تیم های برگزیده دانشجویی به مدت 6 ماه است که با شرکت در دوره های تخصصی و رقابت های کوچک خود را برای شرکت در مسابقات داخلی و بین المللی آماده می  کنند.»
نبی اللهی خاطر نشان کرد: «در این مسابقات هر تیم باید به چند سئوال مشخص شده پاسخ دهد و نحوه مشخص شدن پاسخ صحیح به صورت هوشمند توسط نرم افزار تشخیص صحیح الگوریتم پیاده شده، مشخص می شود. بادکنک هایی در کنار هر تیم وجود دارد که هریک بادکنک در ازای پاسخ درست اعضای تیم به الگوریتم های مشخص شده در سئوال، در کنار تیم شرکت کننده نصب می شود.»


وی در خصوص مرحله کشوری این مسابقات گفت:«مرحله کشوری این مسابقات دی ماه امسال در صنعتی صنعتی شریف به صورت آنلاین برگزار می شود که تیم برگزیده مرحله دانشگاهی به مرحله کشوری راه خواهد یافت. هم چنین علاوه بر دریافت لوح تقدیر و گواهی برگزیدگی، به تیم های اول تا سوم نیز جوایز نقدی تعلق می گیرد.»


مدیر پژوهشی دانشکده مهندسی کامپیوتر واحد نجف آباد، از استقبال خوب دانشجویان از این دوره از مسابقات خبر داد و افزود:« مشارکت دانشجویان در این گونه مسابقات قطعا مهارت های برنامه نویسی آن ها را تقویت خواهد کرد.»

 

گفتنی است برگزاری ایده شو و چند سخنرانی علمی با حضور استادان  برجسته کشور و برپایی نمایشگاه دستاوردهای علمی، پژوهشی از جمله برنامه های این دانشکده برای هفته پژوهش و فناوری سال 1395 می باشد.

تماشاخانه تصویر

View the embedded image gallery online at:
https://news.iaun.ac.ir/news/678#sigProGalleria7c6d37439e
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن