دكترمنتظرالقائم خبر داد؛کسب مدال طلا توسط تیم دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد در جشنواره نوآوری انرژی کره‌جنوبی
مطلب ویژه

05 آذر 1398

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد از کسب مدال طلای تیم این واحد دانشگاهی در جشنواره بین‌المللی نوآوری انرژی Bixpo ۲۰۱۹کره جنوبی خبر داد.

 

دكترحمید منتظرالقائم در گفتگو با پايگاه خبري واحد نجف‌آباد اظهار کرد: «تیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد متشکل از دانشجویان و دانش‌آموختگان این واحد دانشگاهی با طرح «آب‌شیرین‌کن خورشیدی» موفق به کسب رتبه نخست جشنواره بین‌المللی نوآوری انرژی Bixpo ۲۰۱۹کره جنوبی شد.

وی جشنواره بین‌المللی نوآوری انرژی Bixpo ۲۰۱۹کره جنوبی را یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای حوزه انرژی برشمرد و افزود: «در این جشنواره شرکت‌های مهم فعال این حوزه همچون «جنرال الکتریک»، «هووآوی»، «زیمنس» و «ای بی‌بی» حضور داشتند و آخرین نوآوری‌ها و فناوری‌های خود را در معرض دید عموم قرار دادند.»

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد عنوان کرد: «این رقابت‌ها به‌صورت همه‌ساله با حمایت شرکت کپکو و فدراسیون جهانی مخترعان در کره جنوبی برگزار می‌شود و طرح‌های برتر پس از داوری اولیه انجام‌شده با کمک‌هزینه فدراسیون جهانی مخترعان به مرحله نهایی راه پیدا کرده و در چهار بخش اصلی به رقابت می‌پردازند.»

مزایای منحصربه‌فرد «آب‌شیرین‌کن خورشیدی»

دكترمنتظرالقائم گفت: «تیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد متشکل از محمد سجاد صالحی، آرش طاهری، علی حسنی، علی طاهری از دانشجویان و دانش‌آموختگان این واحد دانشگاهی با ارائه دو اختراع در این دوره از جشنواره حضور داشتند و پس از داوری، طرح «آب‌شیرین‌کن خورشیدی» به مرحله نهایی این دوره از مسابقات راه پیدا کرد.»

وی مطرح کرد: «در مرحله نهایی این جشنواره، ۵۴طرح از ۳۰کشور جهان برگزیده شد و اختراع «آب‌شیرین‌کن خورشیدی» در بخش فناوری‌های آینده با حضور تیم‌های تحقیقاتی از کشورهای کره، انگلیس، ژاپن و آمریکا موفق به دریافت مدال طلای این دوره از رقابت‌ها شده است.»

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد درباره این طرح بیان کرد: «طرح آب‌شیرین‌کن خورشیدی با طراحی منحصربه‌فرد، دارای راندمان سرمایشی cop=۳,۵است.»

دكترمنتظرالقائم توان شیرین کردن آب در حجم بالا، هزینه ساخت بسیار پایین، مصرف انرژی کم و راندمان بالا را از مزایای منحصربه‌فرد این اختراع در مقایسه با نمونه‌های ارائه‌شده در مقالات بین‌المللی ارزیابی کرد.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن