اولین همایش نواندیشی، اشتغال پایدار، ارتقا مهارت ها و شناخت قابلیتها برگزار شد
مطلب ویژه

18 ارديبهشت 1396

 

اولین همایش نواندیشی، اشتغال پایدار، ارتقا مهارت ها و شناخت قابلیتها با محورهای آینده پژوهی، تبدیل ایده به ثروت، شناخت فرصتهای بازاریابی و شناخت قابلیت های فردی در دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، اولین همایش نواندیشی، اشتغال پایدار، ارتقا مهارت ها و شناخت قابلیت با محورهای آینده پژوهی، تبدیل ایده به ثروت، شناخت فرصتهای بازاریابی و شناخت قابلیت های فردی در دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد برگزار شد.

سید وحید مهدوی مدیر مرغوبیت آموزش آشنایی با خلبانی و علم، هوانوردی(هسا) بعنوان سخنران اصلی  این همایش، گفت: «یکی از مشکلات جامعه امروزی کشورمان بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهها است، و این در حالی است که  سالانه 30 هزار نفر به افراد با مدرک دکتری اضافه می شود.»

مهدوی در ادامه بیان کرد: «برای ایجاد اشتغال پایدار صرفا نمی توان به ظرفیت های دولتی تکیه کرد، بلکه باید با شناخت استعداد ها، نیازهای واقعی بازار، و ابزار جدید مانند وب، راه حلی برای این مشکل بوجود آورد.»

وی افزود: «محورهای این همایش نیز مبتنی بر این که اندوخته هایی که دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می دهد برای اشتغال اگر چه لازم است اما کفایت نمی کند انتخاب شده است، فارغ التحصیلان باید از نظر مهارتی به روز شوند.»

وی خاطر نشان کرد: کسب و کارهای اینترنتی در جهان بسیار توسعه یافته و یک گزینه بسیار مناسب برای رفع بخشی از بیکاری است.»

مهدوی در ادامه اظهار کرد: «هزینه ایجاد هر فرصت شغلی توسط دولت در صنایع مادر مانند پتروشیمی، صنایع فولاد و خودرو سازی 200 تا 300 میلیون تومان و حتی در مواردی تا یک میلیارد تومان است سرمایه لازم برای ایجاد هر فرصت شغلی مبتنی بر وب و کسب و کارهای اینترنتی بین 30 تا 50 میلیون تومان است، در واقع هزینه برای ایجاد کسب و کارهای اینترنتی  1/10هزینه لازم برای مشاغل سنتی برآورد می شود.»

مهدوی بیان کرد: میزان بیکاری طبق آمارهای رسمی 12 درصد  و 75 آن مربوط به فارغ التحصیلان  با مدرک دانشگاهی است.

این همایش با ارائه مشاوره و برگزاری نشست هایی در زمینه مباحث تخصصی – آموزشی مانند مهندسی الکترونیک، مهندسی رایانه و شبکه، مهندسی مکانیک و هوافضا، حسابداری مالی، علوم آزمایشگاهی و پروژهای کسر خدمت  و میز گرد تخصصی در حوزه ارتباط صنعت و دانشگاه همراه با پرسش و پاسخ همراه بود.

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن