استارت‌آپ محیط‌زیست با حضور مسئولان استان اصفهان؛ در دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد برگزار شد
مطلب ویژه

05 بهمن 1397

رویداد استارت‌آپ ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با حضور مسئولان استان اصفهان برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری واحد نجف‌آباد، رویداد استارت‌آپ ایمنی، بهداشت و محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با حضور رئیس، معاونان و مدیران واحد به اتفاق مدیرکل محیط زیست استان اصفهان، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان با استقبال پرشور دانشجویان و صاحبان ایده و در قالب سه کارگاه برگزار شد.

کارگاه نخست در حوزه مدل‌های کسب‌وکار با تدریس پیمان کاظمی مدیرعامل شتاب‌دهنده اکسل برگزار شد. با توجه به اهمیت بوم‌مدل کسب‌وکار مثال‌های شاخص این بوم به صورت کامل تدریس شد و در ادامه یک بوم خام توسط استاد و شرکت‌کنندگان به صورت عملی تکمیل شد.

کارگاه دوم نیز با موضوع ایده‌پردازی و با تدریس نصیرالدین محققیان مدیرعامل شرکت بازی‌های فکری چند چوب چین برگزار شد. در ابتدا پرسش و پاسخ در موضوع مشکلات ایمنی بهداشت صنعتی فعلی مورد بحث و گفتمان قرار گرفت و سپس چگونگی ایده‌پردازی و تفکر بر مبنای مشکلات مورد بررسی قرار گرفت.

کارگاه سوم این استارت‌آپ که با موضوع مدیریت استرس گرمایی در محیط کار و با تدریس حبیب‌الله دهقان دانشیار گروه بهداشت حرفه‌ای دانشگاه اصفهان انجام گرفت، پیامدهای بروز استرس گرمایی از دیدگاه سلامت ایمنی و بهره‌وری عوامل و ریسک فاکتورهای مؤثر بر بروز استرس گرمایی بررسی و بحث شد.

دکترامیررضا نقش رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: ایجاد زمینه‌ها و بسترهای تفکر، خلاقیت و نوآوری یکی از راهبردهای کلان دانشگاه آزاد اسلامی است که بایستی به این مقوله توجه شایانی شود. در کنار آن حضور مدیران مراکز صنعتی و مسئولان اجتماعی در اینگونه استارت‌آپ‌ها می‌تواند زمینه‌ساز فعالیت، اشتغال و ارتباط دانشجویان با نهادهای جامعه و مراکز پژوهشی و صنعتی باشد.

به گزارش پایگاه خبری دانشگاه، بیش از ۳۰۰ نفر در این استارت‌آپ شرکت کردند که از بین ۷۰ نفر در کارگاه‌های مذکور حضور به هم رساندند و در پایان تعداد ۵۷ ایده به این استارت‌آپ رسید که ۳۳ ایده به مرحله نهایی راه یافت.

 

تماشاخانه تصویر

View the embedded image gallery online at:
https://news.iaun.ac.ir/conferences/1125#sigProGalleria9d6d2833aa
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن