در دانشگاه آزاد نجف‌آباد انجام شد؛ انتشار فصلنامه علمی تخصصی الکامپ با بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی
مطلب ویژه

30 خرداد 1402

259150 667 1bf3f

رئیس دانشگاه آزاد نجف‌آباد از انتشار ششمین نسخه فصلنامه علمی-تخصصی الکامپ این دانشگاه با بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، ششمین دوره از فصلنامه علمی-تخصصی الکامپ دانشگاه آزاد واحد نجف‌آباد در حوزه‌های مهندسی برق، کامپیوتر و مهندسی پزشکی با بهره‌گیری از هوش مصنوعی منتشر شد.

در این شماره از فصلنامه سردبیری و تدوین تصاویر نشریه با کمک هوش مصنوعی انجام شده و از هوش مصنوعی به عنوان مصاحبه کننده با یک دانشجوی کارآفرین با حضور هیات رئیسه دانشگاه و اعضای فعال نشریه و خبرنگاران صدا وسیما استان اصفهان رونمایی شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد در آیین رونمایی از نسخه ششم این نشریه با اشاره به نقش و اهمیت انتشار مجلات تخصصی در نظام علمی کشور گفت: اهمیت هوش مصنوعی و رشد سریع این فناوری در دنیای امروز بر کسی پوشیده نیست و رسالت دانشگاه نجف آباد در آموزش و تربیت دانشجویان فعال و علاقه‌مند دراین حوزه، یکی از مهمترین دغدغه‌های تصمیم سازان حوزه آموزش و فناوری در این دانشگاه است.

فرید نعیمی با اشاره به ظرفیت علمی دانشگاه نجف آباد در رشد و توسعه این فناوری به تاثیر مثبت این تکنولوژی در فرآیند برگزاری و گزارش برآورد نتیجه نهایی رویداد صدرا اشاره کرد و افزود: مصمم هستیم از دستاورد‌های این فناوری در رشد و گسترش حوزه‌های مختلف دانشگاه در راستای کارآفرینی و توسعه رویداد‌های دانش بنیان بهره برداری کنیم.

انتشار فصلنامه علمی تخصصی الکامپ با بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی

در این آیین مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، یکی از رسالت‌های فرهنگی دانشگاه را آموزش و تقویت فعالیت دانشجویان در حوزه نشریات دانشجویی عنوان کرد و گفت: نظر به توصیه مقام معظم رهبری در توسعه فناوری هوش مصنوعی برای پیشرفت و تعالی کشور و با توجه فعالیت گسترده دانشگاه و وجود اساتید متبحر در این موضوع، نشریه علمی تخصصی الکامپ که از نشریات موفق دانشگاه است، در آخرین نسخه خود از فناوری هوش مصنوعی در عرصه‌های مختلف استفاده کرده است.

مجید میرزایی افزود: به همین منظور امروز آیین رونمایی از این نشریه با چنین رویکردی صورت پذیرفت.

رئیس دانشکده کامپیوتر دانشگاه آزاد نجف آباد نیز با بیان فوائد گسترده هوش مصنوعی و نقش بسیار مهم این فناوری در پیشرفت کشور، برخی مضرات استفاده بدون چارچوب از این فناوری را بیان کرد.

بهرنگ برکتین تدوین منشور اخلاقی هوش مصنوعی توسط حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی را در راستای جلوگیری از آسیب‌های کاربرد همش مصنوعی، خواستار شد.

در پایان امید پوراحمد، صاحب امتیاز نشریه گزارشی در مورد فعالیت‌ها و موفقیت‌های کسب شده در این نشریه و نحوه استفاده از فناوری هوش مصنوعی در جریان نگارش این نشریه را بیان کرد.

فصلنامه علمی –تخصصی الکامپ دانشگاه نجف آباد در حوزه‌های مهندسی برق، کامپیوتر و مهندسی پزشکی از سال ۱۳۹۹ با اخذ مجوز از کمیته ناظر برنشریات دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد شروع به فعالیت و در چهارمین و پنجمین جشنواره نشریات دانشجویی قلم در بخش آثار دانشجویی و در ششمین جشنواره نشریات دانشجویی قلم کشور در بخش نشریات علمی وتخصصی، رتبه اول را کسب کرده است.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن