مهندس شیخ‌عطار عنوان كرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد از پتانسيل بالايي براي برگزاري دوره هاي كوتاه مدت ویژه متقاضیان غیرایرانی برخوردار است
مطلب ویژه

18 آذر 1398

معاون امور بین‌الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی در نشست هم‌اندیشی و مراسم دانش آموختگي دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با اشاره به اینکه امروز جهان اسلام با هجمه هاي متعددی روبروست گفت: در طول تاریخ هیچ‌گاه جهان اسلام به این اندازه مورد هجمه و حمله دشمنان خود واقع نشده است

مهندس علیرضا شیخ‌عطار منطقه خاورمیانه را مرکز فشارهای دشمنان دانست و افزود: این مشکلات در وهله اول ناشی از سلطه است و راه حل مقابله با آن از طريق مقاومت امکان‌پذیر خواهد بود.

وی تاكيد كرد: پول، ثروت و قدرت نظامی، مقاومت در پي نخواهد داشت و درس‌هایی که از تاریخ فراگرفته ایم بيانگر اين مطلب است که قدرت، مقاومت و سرافرازی با علم به دست خواهد آمد.

معاون امور بین‌الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاریخچه پيدايش تمدن اسلامی گفت: امروز غربی‌ها بر این نکته اذعان دارند که تمدن غربی و پیشرفت های علمی به واسطه وجود تمدن اسلامی به دست آمده است.

وي با تاكيد بر اين نكته كه برای احیای تمدن اسلامی، علم منبع قدرت خواهد بود افزود: آینده‌ای روشن با تلاش یک نسل فرهیخته و دانش‌آموخته رقم خواهد خورد و این نسل با فعالیت‌های علمی خود، صفحه نوینی را در تاریخ باز خواهد کرد و در اين زمينه، جهاد علمی بیش از سایر جهادها، صلح آمیز و موجب پيشرفت می‌شود.

مهندس شیخ‌عطار از فراهم شدن شرایط عضویت دانشجویان غیر ایرانی در انجمن های علمی و فرهنگی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و افزود: علاوه بر این، دانشجویان غیر ایرانی می‌توانند با هماهنگی واحد دانشگاهي و اخذ مجوز از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به راه اندازی انجمن های علمی و فرهنگی مبادرت کنند.

معاون امور بین‌الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تمرکز دانشگاه آزاد اسلامی بر روی تحقیقات و شرکت های دانش بنیان افزود: تحقیقات امری فرا مرزی است و دانشجویان غیر ایرانی می‌توانند نقش مهمی را در جذب محققین هم وطن خود در جهت انجام فعالیت‌های مشترک تحقیقاتی داشته باشند.

وی با اشاره به رويكرد دانشگاه هاي مطرح جهان در برگزاري دوره هاي كوتاه مدت، خاطرنشان كرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد از پتانسيل بالايي براي برگزاري دوره هاي كوتاه مدت برخوردار است.

معاون امور بین‌الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مصوبات جلسه با هیئت رئیسه واحد نجف آباد گفت: در این جلسه مقرر شد پروژه های مشترک تحقیقاتی تعریف شده و فرصت های مطالعاتی برای اساتید ساير کشورها از جمله عراق و افغانستان برای انجام فعالیت‌های مشترک تحقیقاتی با همتایان ایرانی خود فراهم گردد.

مهندس شیخ‌عطار همچنین از رفع موانع و تسهيل در زمينه اخذ ویزای تحصیلی دانشجویان غیر ایرانی خبر داد.

وی در پایان خطاب به دانشجویان غیر ایرانی تاکید کرد: آینده اي روشن در برابر شما قرار دارد و شما دانشجویان بعد از بازگشت به کشورهای خود، سفرای همکاری و صلح خواهید بود.

معاون امور بین‌الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: با علم و دانش خود در برداشتن مرزهای مصنوعی تلاش کنید چراکه جامعه ای با این شرایط جامعه خوشبختي مي شود و شما نیز در بنیانگذاری این خوشبختی تاثیرگذار خواهيد بود.

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن