رئيس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد: اشتغال دانشجویان از دغدغه‌های اصلی مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی است
مطلب ویژه

18 آذر 1398

دکتر اميررضا نقش در نشست هم‌اندیشی و مراسم دانش آموختگي دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با بیان اینکه این دانشگاه جزء واحد‌هايی است كه دانشجوی غير‌ايرانی جذب می‌کند گفت: حدود ۲۰۰دانشجوی غير‌ايرانی در اين واحد دانشگاهی مشغول به تحصيل هستند و در ترم جاری هم بيش از ۴۰دانشجوی جديد خارجی پذيرفته شده و ثبت‌نام کرده‌اند.

 

رئيس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد افزود: دانشگاه آزاد اسلامی مولود بزرگ انقلاب اسلامی است و با سرمایه اولیه امام خمینی(ره) تاسیس و آغاز به کار کرد و امروز بیش از ۴۰۰واحد دانشگاه آزاد اسلامی در کشور به عنوان یک ثمره بزرگ انقلاب اسلامی کمک شایانی را به آموزش عالی کشور انجام داده است.

وي گفت: امروز دانشگاه آزاد اسلامی در دهه چهارم فعالیت خود در حال گذراندن دهه تکامل خود است و اين افتخار را دارد كه نیمی از بار آموزشی عالی کشور را بر دوش مي كشد و امروز بالغ بر ۵میلیون فارغ التحصیل را تقدیم جامعه کرده است.

وی افزود: هم اکنون حدود یک میلیون و ۳۰۰هزار دانشجو در بیش از ۴۰۰واحد دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند و تمامی این افتخارات در کمتر از يك دهه اتفاق افتاده است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد خاطرنشان كرد: در بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، اين واحد دانشگاهي هم به عنوان یک واحد درخشان و پرافتخار در آستانه سی و پنجمین سال تأسیس خود قرار دارد و هم اکنون به عنوان یکی از دو واحد جامع مستقل کشور شناخته می‌شود كه این دستاورد نتیجه تلاش و همت کارمندان، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و مدیران پیشین این واحد دانشگاهی است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد با بيان اينكه ارتباط با صنعت، جذب طرح های پژوهشی برون دانشگاهی و فعالیت های فناورانه اي كه در این واحد دانشگاهي انجام می‌شود در سطح کشور و جامعه بین الملل مطرح است افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در یک ماه اخیر، موفق به کسب سه جایگاه در بعد بین‌المللی شده که كسب مدال نقره نمایشگاه و مسابقات بین‌المللی اختراعات و نوآوری‌های کرواسی، مدال طلای جشنواره بین‌المللی نوآوری انرژی کره جنوبی و عنوان یک درصد پراستنادترین پژوهشگران برتر جهان در سال ۲۰۱۹از آن جمله است.

دکتر اميررضا نقش ادامه داد: دو مرکز رشد و هسته هاي فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد هر كدام با اخذ مجوزهای جداگانه از وزارت علوم و وزارت بهداشت در حال فعالیت است و دانشجویان علاقه مند می توانند ایده های خلاقانه خود را به محصولات با قابلیت تجاری سازی تبدیل کنند.

وي اشتغال دانشجویان را از دغدغه‌های اصلی مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید مدیریتي برشمرد و افزود: مهارت آموزی در کنار تحصیل در قالب شعار هر دانشجو یک مهارت از ديگر رویکردهای جدید و مورد تاكيد در دانشگاه آزاد اسلامی است.

دکتر نقش ادامه داد: ضريب اشتغال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد ضریب بالا و قابل قبولي است.

وی گفت: دفتر جذب دانشجویان غیر ایرانی ۵ماه است در این واحد دانشگاهی تاسیس شده است و امیدواریم در تمامی شئونات آموزشی فرهنگی دانشجویی و پژوهشی خدمات قابل قبولي را به دانشجویان ارائه نماید.

 

تماشاخانه تصویر

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن