دبیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان:انتخاب امام جماعت موجب ایجاد احساس نیاز به نماز در جوانان می‌شود
مطلب ویژه

24 بهمن 1398

دبیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان گفت: «ابتدا باید بتوانیم در جوانان احساس نیاز به نماز را به وجود آوریم و این با انتخاب امام جماعت که بتوانند با آنان ارتباط خوبی داشته باشد، ممکن می‌شود».

 

به گزارش روابط عمومي واحدنجف‌آباد، حجت‌الاسلام ابراهیم رنجبردرجلسه شیوه‌های دعوت دانشجویان به نماز جماعت که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد برگزار شد با بیان اینکه هویت دینی در جامعه به‌مرور زمان کمرنگ می‌شود و با اشاره به تأثیر برخی از عوامل برای تشویق جوانان اظهار کرد:‌ «ابتدا باید بتوانیم در جوانان احساس نیاز به نماز را به وجود آوریم و این با انتخاب امام جماعتی که جوانان بتوانند با او ارتباط برقرار کنند و مناسب کردن جو حاکم و خودشناسی ممکن می‌شود».

وی با اشاره به اینکه بینش، دانش و آگاهی تأثیر بسیار زیادی در انجام کارها دارد، افزود: «متأسفانه مطالبی که جوانان را به نماز تشویق و در آنان ایجاد انگیزه کند کمتر در اختیار آنان قرار دارد و حتی کتاب‌های ما بیشتر در رابطه با احکام است».

دبیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان نماز را مهم‌ترین واجب دینی برشمرد و تصریح کرد: «برای ایجاد انگیزه و تشویق جوانان به خواندن نماز ابتدا باید جایگاه و اهمیت نماز در زندگی را بدانند و به آن اعتقاد داشته باشند».

حجت الاسلام رنجبر گفت: «برای اینکه بتوانیم جوانانمان را به نماز تشویق کنیم و آنها را از اهمیت نماز آگاه کنیم باید ابتدا خودمان نماز را در اولویت قرار دهیم به آن اعتقاد داشته باشیم و عمل کنیم، در غیر این صورت هرگز نمی‌توانیم الگوی مناسبی برای جوانان و کودکان باشیم».

وی عنوان کرد: «نماز فقط برای مسلمانان و در دین اسلام نیست؛ بلکه همان‌طور که در قرآن کریم آمده است نماز در همه ادیان الهی عملی واجب بوده و همه پیامبران پیروان خود را به نماز خواندن دعوت می‌کردند».

هزار و ۱۰۰آیه در قرآن درباره اهمیت نماز

دبیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان با بررسی اهمیت نماز از دیدگاه قرآن کریم مطرح کرد: «در قرآن کریم در میان احکام عملی بیشتر از همه به نماز اشاره شده و در این رابطه هزار و ۱۰۰آیه وجود دارد که به نماز و کلمات مرتبط با آن اشاره می‌کند».

حجت الاسلام رنجبر به اهمیت نماز در روایات اشاره کرد و گفت: «در مجموعِ روایات فقهی ۶۰هزار روایت داریم که شامل ۵۳عنوان است، یکی از این عناوین کتاب الصلاة بوده که ۲۰هزار روایت را به خود اختصاص داده است».

وی ادامه داد: «توجه به سیره پیامبر اکرم(ص) در سبک زندگی اسلامی بسیار با اهمیت است و باید در نظر گرفت تنها عملی که بر پیامبر واجب شد نماز بود و نخستین آیاتی که بر پیامبر نازل شد نیز در رابطه با نماز بود».

دبیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان با اشاره به اهمیت نماز ازنظر پیامبر اکرم (ص) اضافه کرد: «حضرت محمد(ص) می‌فرمایند دینی که در آن نماز نباشد خیر و برکتی در آن نیست در نتیجه مهم‌ترین عمل برای شخص مسلمان نماز است که پایه و ستون دین را می‌سازد».

حجت الاسلام رنجبر عنوان کرد: «بهتر است نماز، اول وقت به جماعت و در مسجد خوانده شود؛ ولی با اینکه نماز اول وقت یکی از موارد مهم در سبک زندگی اسلامی بوده امروزه کمتر به آن توجه می‌شود».

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن