در ارزيابی مجلات زبان‌های خارجه دانشگاه آزاد اسلامی؛ مجله زبان انگليسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد برتر شد
مطلب ویژه

17 بهمن 1398

مجله زبان انگليسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در ارزيابی مجلات زبان‌های خارجه دانشگاه آزاد اسلامی موفق به كسب رتبه برتر شد.

 

به گزارش روابط عمومي واحد نجف‌آباد در حاشيه برگزاری نخستین کارگاه آموزشی «نگارش و انتشارات مقالات علمی در رشته زبان و ادبیات فارسی» دانشگاه آزاد اسلامی، مجله زبان انگليسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد رتبه برتر را كسب كرد.

نخستین کارگاه آموزشی «نگارش و انتشارات مقالات علمی در رشته زبان و ادبیات فارسی» با حضور حجت‌الاسلام حسن خیری رئیس مرکز مطالعات، برنامه‌ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر، علیرضا عراقیه مدیرکل پژوهش و تحصیلات تکمیلی معاونت علوم انسانی و هنر و جمعی از مدیران مسئول و سردبیران نشریات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در سالن ۹دی سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی یکروزه ضمن برگزاری کارگاه‌های «ساختار مقالات دانشگاهی، فرآیند ارزیابی، داوری مقالات و آسیب‌شناسی آن»، «شاخص‌های ارزیابی و رتبه‌بندی نشریات علمی»، «آشنایی با نمایه‌سازی و چکیده‌نویسی»، «بررسی سیستم‌های مشابه‌یاب و مقابله با سرقت‌های علمی» و «حکمی‌سازی، بومی‌سازی و روزآمدی در تولید علم و نشریات علمی» از نشریات برتر دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه زبان و ادبیات فارسی تجلیل شد كه طبق شاخص‌های ارزيابی در مجلات زبان‌های خارجه واحدهای دانشگاه‌ آزاد اسلام، مجله زبان انگليسی واحد نجف‌آباد رتبه برتر را به خود اختصاص داد.

استفاده از هيئت تحريريه با رتبه دانشيار به بالا، نبود تأخير در چاپ شماره‌های مجله، استفاده از گروه دبيران بين‌الملل، رعايت زمان داوری و انجام پروسه صحيح داوری، استفاده از نرم‌افزار مشابه‌ياب پيشرفته، انجام همه امور مجله از طريق سامانه، نمايه‌شدن در پايگاه‌های مطرح ملی و بين‌المللی و رعايت اصول آكادميك چاپ مجلات از جمله شاخص‌های ارزيابی نشریات برتر دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه زبان و ادبیات فارسی عنوان شده است.

مجله زبان انگليسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با كسب مجوز از سازمان مركزی دانشگاه از سال ۹۱آغاز به كار كرد و هر سال چهار شماره به‌صورت آنلاين و فيزيكی را منتشر می‌كند.

۱۴نفر در هيئت تحريريه مجله زبان انگليسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد مشغول به فعاليت هستند و سيداميد طباطبايی، حسين وحيد دستجردی و محمدرضا طالبی‌نژاد به ترتيب مدير مسئولی، سردبيری و مديريت داخلی اين مجله را بر عهده دارند.

New Doc 2020 02 06 48039

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن