در بخش پل؛ تیم دانشجویی واحد نجف‌آباد مقام نخست مسابقات ملی بتن را کسب کرد
مطلب ویژه

14 دی 1398

تیم دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد مقام نخست بیست‌ودومین همایش سالانه انجمن علمی بین‌المللی بتن (ACI) شاخه ایران و كنفرانس ملی بتن و زلزله را به خود اختصاص داد.

 

به گزارش پایگاه خبری واحد نجف‌آباد، بیست‌ودومین همایش سالانه انجمن علمی بین‌المللی بتن در راستای ضرورت اجرای قوانین و استانداردهای ملی اجباری برای ارتقای کیفیت بتن و ساخت‌وسازهای بتنی بادوام مقاوم در برابر حوادث طبیعی از جمله زلزله، انفجار، آتش‌سوزی و سیل همسو با توسعه پایدار و منافع ملی به عنوان یک ضرورت و برای تحقق بهبود جامعه و بهزیستی جوانان امروز به سود آینده به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.

تیم دانشجویی نیكان انجمن علمی ـ پژوهشی دانشكده مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد متشکل از میلاد رضایی، علی مختاری، سید علیرضا قریشیان، امید امینی و میلاد توكلی به سرپرستی لیلا عادل‌زاده در بخش پل ساخته شده با چاپگر سه‌بعدی در نخستین دوره از برگزاری این رشته موفق به كسب مقام نخست شد.

ارتقای دانش فنی جامعه مهندسی عمران کشور، بهبود کیفیت ساخت‌وسازهای بتنی، وفاداری به اخلاق حرفه‌ای و رعایت قانون و استانداردهای حوزه بتن، صنعت بتن و ساخت سازه‌های بتنی از مهم‌ترین اهداف برگزاری بیست‌ودومین همایش سالیانه انجمن علمی بین‌المللی بتن (ACI) شاخه ایران و کنفرانس ملی بتن و زلزله عنوان شد.

ACI دارای ۵۰۰ کمیته علمی و پژوهشی است

مدیریت بحران حوادث طبیعی، ارزیابی شرایط در راستای مدیریت ریسک‌های مرتبط با حوادث طبیعی، بررسی شیوه نوین تعمیرات، ترمیم، بهسازی، نگهداری و مقاوم‌سازی لرزه‌ای برای ارتقای کیفیت سازه‌های بتنی و بررسی عملکرد لرزه‌ای سازه‌های بتنی از مهم‌ترین محورهای این همایش اعلام شد.

مؤسسه بتن آمریکا یکی از معتبرترین مؤسسات علمی در جهان است که سال ۱۹۰۴ در آمریکا راه‌اندازی شد؛ این مؤسسه غیرانتفاعی که بیش از ۱۰۰ سال از عمر خود را سپری کرده با هدف آموزش حرفه‌ای و مهندسی، تحقیقات علمی، پژوهش و توسعه استانداردهای طراحی و اجرای سازه‌های بتنی و مواد و مصالح مربوطه در سطح جهان فعالیت می‌کند.

با گذشت زمان مؤسسه ACI به دلیل کوشش‌های علمی و آموزشی فراوان و مؤثر مورد توجه جوامع مهندسی عمران در کشورهای مختلف جهان قرار گرفت و این جوامع شاخه‌ای از این مؤسسه را در کشورهای خود ایجاد کردند که اکنون مؤسسه ACI در جهان ۱۰۰ شاخه دارد.

ACI دارای ۵۰۰ کمیته علمی و پژوهشی است که هرکدام از این کمیته‌ها به بررسی و تدوین استاندارد در زمینه یکی از موضوعات مرتبط با بتن می‌پردازند.

مؤسسه ACI همه‌ساله کنفرانس‌های علمی بین‌المللی و میزگردهای منطقه‌ای را در سطح جهان برگزار می‌کند.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن