اطلاعیه مهم ترم تابستان ۱۴۰۰-۱۳۹۹
مطلب ویژه

15 تیر 1400

 

انتخاب واحد دوره تابستان
 از ۰۴/۲۶ تا ۰۴/۳۱

شروع و پایان کلاس‌ها
 از ۰۵/۰۲ تا ۰۶/۰۵

بازه امتحانات
 از ۰۶/۰۶ تا ۰۶/۱۱

شهریه ترم تابستان
 ۶ واحد و کمتر : ½ ‌(نصف) شهریه ثابت + شهریه متغیر دروس اخذ شده
 ۷ واحد و بیشتر : ⅔ (دو سوم) شهریه ثابت + شهریه متغیر دروس اخذ شده

ترم تابستان فقط مخصوص مقاطع کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) رشته های غیرپزشکی می باشد.

 کلیه کلاس های درسی و امتحانات ترم تابستان به صورت غیرحضوری (مجازی) و از طریق سامانه سیما برگزار می گردد. و طوری برنامه ریزی شده است که تداخلی با کلاس های حضوری دروس عملی نیمسال دوم ۱۴۰۰-۱۳۹۹ که در طول تابستان برگزار می گردد، نداشته باشد.

 انتخاب واحد در ترم تابستان اختیاری و به دلخواه دانشجو می باشد.

معمولا به دلیل فشرده بودن زمان ترم تابستان، تنها دروس عمومی و برخی دروس پایه و کارآموزی و پروژه ارائه می‌شود. در برخی موارد و به تشخیص مدیران گروه های آموزشی، احتمال ارائه بعضی از واحدهای تخصصی هم وجود دارد.

حداکثر تعداد واحد درسی قابل اخذ در دوره تابستان، ۸ واحد است.

برای دانشجویانی که با حداکثر ۱۰ واحد درسی (بدون در نظر گرفتن درس معرفی به استاد) فارغ التحصیل می‌شوند، اخذ ۱۰ واحد بلامانع است.

اخذ دروس وصایای امام و آشنایی با قرآن مازاد بر سقف واحد (۸ واحد) بلامانع است. اخذ این دو درس، علاوه بر ۱۰ واحد امکان پذیر نیست.

نمرات و معدل دروس ترم تابستان در معدل کل محاسبه می‌شود و تاثیر دارد ولی ترم تابستان در تعداد سنوات محاسبه نشده و مشروطی هم ندارد.

برای مهمانی در ترم تابستان، نیازی به ثبت نام در سامانه منادا نیست و صرفا با گرفتن معرفی نامه از دانشگاه محل تحصیل، امکان پذیر می‌باشد.

دانشجویان سایر دانشگاه‌ها (اعم از دولتی و غیر دولتی) با ارائه معرفی نامه از دانشگاه محل تحصیل می‌توانند در هر یک از واحدهای دانشگاه آزاد که مجری دوره تابستان می‌باشند، انتخاب واحد نمایند.

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن