اطلاعیه مهم شماره ۲۲ - اعلام موارد بسیار مهم آموزشی درخصوص شرایط خاص در نیمسال جاری ویژه دانشجویان پزشکی
مطلب ویژه

03 ارديبهشت 1399

اطلاعیه مهم شماره ۲۲

 

قابل توجه کلیه دانشجویان مقاطع مختلف رشته های علوم پزشکی

اعلام موارد بسیار مهم آموزشی بخشنامه شماره ۱۲۰۷ مورخ ۹۹/۱/۳۱ درخصوص شرایط خاص در نیمسال جاری

 

شرایط این اطلاعیه فقط ویژه دانشجویان رشته های علوم پزشکی (پزشکی، بهداشت، پرستاری، مامایی و اتاق عمل) است و شرایط رشته های غیر پزشکی در اطلاعیه شماره ۲۱ عنوان شده است.

در حال حاضر مطابق مصوبات قبلی و تا زمان عادی شدن شرایط و ابلاغ بازگشایی فعالیت آموزش حضوری در دانشگاه ها، طبق روند هفته های گذشته کلیه کلاس های دروس تئوری و بخش تئوری دروس تئوری - عملی برای کلیه مقاطع تحصیلی به صورت مجازی ادامه خواهد یافت.

 

پس از عادی شدن شرایط، کلاسهای حضوری برای تکمیل باقیمانده سرفصل های درسی و رفع اشکال به صورت فشرده و در مدت چند هفته (به همراه روزهای جمعه و شنبه) برگزارخواهد شد و به همین میزان ترم تمدید می گردد.

 

تشکیل کلاس های عملی، آزمایشگاهی و کارآموزی در بخش های بالینی همزمان با شروع کلاس های حضوری و بازگشایی فعالیت آموزش حضوری دانشگاه ها خواهد بود و احتمالا تا تابستان ادامه خواهد یافت.

 

آن دسته از دانشجویان رشته های علوم پزشکی که "در کلاسهای مجازی و امتحان های پایان ترم شرکت کرده" و مردود شوند (صرفا مردود)، می توانند تا پایان سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹(نیمسال های اول و دوم) مازاد بر واحدهای انتخابی و تاسقف ۳ درس و حداکثر ۶ واحد مردودی را مجددا بدون پرداخت شهریه متغیر این دروس، انتخاب واحد نموده و نمره خود را جبران نمایند.

 

تذکرمهم: شرط استفاده از تسهیلات این بند شرکت درکلاس های مجازی و امتحان پایان ترم جاری است.

 

در صورتی که محدودیت های زمانی و مکانی حاکم بر نیمسال جاری، فراغت از تحصیل دانشجویان را با تاخیر مواجه کند در نیمسال آتی برای جبران فرصت از دست رفته، امکان برخورداری از دروس معرفی به استاد تا دو درس نظری امکان پذیر است.

 

با توجه به حذف ترم تابستانی در حوزه علوم پزشکی، اخذ ۲۶ واحد در ترم آتی صرفا در مورد دانشجویانی که در ترم آتی فارغ التحصیل می شوند بلامانع است.

 

با توجه به عدم برگزاری هیچ آزمونی (علوم پایه و...) در گروه علوم پزشکی در اردیبهشت ماه سال جاری، برای برگزاری آزمون ها در خرداد ماه به بعد نیز در هفته های آتی بسته به شرایط کل کشور تصمیم گیری و حداقل یک ماه قبل از آزمون اطلاع رسانی خواهد شد.

 

در روزهای آینده ادامه برنامه آموزش بالینی دستیاران، اینترن ها و سایر رشته ها در مقطع کارورزی، در شرایط خاص و طبق مصوبات و برنامه های اعلامی توسط دانشکده ها از سر گرفته می شود که در این خصوص متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

 

 

 

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن