برگزاری کلیه کلاسهای مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، دکتری حرفه ای پزشکی و کاردانی بهداشت به صورت غیر حضور آنلاین
مطلب ویژه

28 اسفند 1398

با توجه به شرایط خاص ایجاد شده ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور و عدم برگزاری کلاسهای درسی دانشگاه به صورت حضوری، در اجرای بخشنامه سازمان مرکزی دانشگاه و مصوبات ستاد آموزش غیر حضوری واحد مستقل نجف آباد اقدامات انجام شده در واحد به اطلاع رسانده می شود:

1- به منظور بررسی ابعاد مختلف برگزاری کلاس های غیرحضوری (آنلاین)، 4 جلسه ستاد آموزش غیرحضوری و چندین جلسه کمیته های فرعی تشکیل گردید و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

2- کلیه زیرساخت های سخت افزاری، نرم افزاری و ارتباطی با توجه به پتانسیل های موجود در واحد و سرمایه انسانی ماهر آماده گردید و در کمتر از 72 ساعت مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه افتتاح شد.

3- وب سایت ویژه مرکز آموزش الکترونیکی و همچنین سامانه ای برای سهولت ورود اساتید و دانشجویان به کلاسهای آنلاین طبق لیست انتخاب واحد دانشجو و ابلاغ تدریس استاد برای مقاطع تحصیلات تکمیلی طراحی گردید.

4- تیم پشتیبانی کلاس های آنلاین تشکیل گردید و بصورت شیفتی نیروهای پشتیبانی در مرکز آموزش الکترونیکی مستقر گردیدند.

5- جلسات تست و آموزش کار با نرم افزار برای بیش از 300 نفر از اعضای هیات علمی بصورت 18 کلاس آنلاین جداگانه برگزار شد.

6- بیش از 650 عنوان درسی، 1750 جلسه-کلاس برای بالغ بر 2550 نفر دانشجو و با مشارکت 275 نفر از اساتید در 150 رشته از مقاطع تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری) و کارشناسی پرستاری، مامایی و اتاق عمل (در فاز اول) و با حضور 75 درصدی دانشجویان در کلاسهای درس در فازهای اول و دوم آموزش غیرحضوری برگزار شد.

7- در همین راستا مقرر گردید با توجه به برگزاری موفق کلاسهای درسی مقاطع تحصیلات تکمیلی، درصورت ادامه تعطیلی واحد های دانشگاهی پس از ایام عید نوروز به علت شیوع ویروس کرونا (درصورت تشخیص و اعلام مراجع ذیصلاح)، جهت جبران کلاسهای برگزار نشده، برنامه ریزی های لازم جهت برگزاری کلاسهای غیرحضوری (آنلاین) انجام شده و این کلاسها بلافاصله پس از ایام تعطیلات عید نوروز بصورت آنلاین برگزار شوند.

8- با توجه به عدم امکان برگزاری کلاسهای عملی (کارگاهی و آزمایشگاهی) بصورت آنلاین، این کلاسها بصورت غیرحضوری برگزار نخواهند شد.

9- همچنین با توجه به اینکه دروس عمومی معارف اسلامی توسط معاونت آموزشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری بصورت غیرحضوری (آفلاین) برگزاری می گردند، این دروس نیز بصورت غیرحضوری آنلاین برگزار نخواهند شد.

اطلاعات تکمیلی و جزییات بیشتر در زمینه برگزاری کلاسهای غیرحضوری مقطع کارشناسی پس از قطعی شدن از طریق کانال های اطلاع رسانی دانشگاه به اطلاع دانشجویان گرامی خواهد رسید.

ستاد آموزش غیرحضوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن