درخشش دانشجویان واحد نجف آباد در مسابقات ملی طراحی و چاپ پارچه و پوشاک

06 اسفند 1394

مرحله نهایی سومین دوره مسابقات ملی دانشجویی طراحی مهندسی و هنری پارچه و پوشاک دانشگاهها و مراکز پژوهشی کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد و دانشجویان واحد نجف آباد رتبه های برتر را به خود اختصاص دادند.

 

این رقابت علمی، به عنوان معتبرترین مسابقه دانشجویی در سطح ملی که با رقابت دانشجویان رشته های نساجی، طراحی بافت پارچه و چاپ پارچه و طراحی و دوخت لباس از دانشگاههای سراسر کشور در سه بخش طراحی بافت پارچه، طراحی لباس اجتماع زنان و طراحی و چاپ پارچه برگزارشد، از بین 25 تیم راه یافته به مرحله نهایی این رقابت ها 2 تیم دانشجویی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد مقام دوم و سوم این رقابت ها را کسب کردند.

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد در بخش طراحی لباس اجتماع زنان توانستند پس از تیم دانشگاه الزهرا که به مقام اول دست یافت، با پشت سر گذاشتن تیم های دیگر دانشگاهها مقام های دوم و سوم این مسابقات را از آن خود کنند.تیم طراحی لباس اجتماع زنان اسطوره، متشکل از الهه اسدی، الهه مظاهری ،فلورا یعقوبی به سرپرستی زینب سلحشوری موفق به کسب مقام دوم و تیم فراکتال متشکل از نیلوفر صفایی، شهرزاد مهانی، شکوفه کدخدایی به سرپرستی رضا زارعی مقام سوم این رقابت ها را کسب کردند.

مطهر رادی مدیر گروه طراحی و چاپ پارچه و لباس دانشگاه َآزاد اسلامی نجف آباد با اعلام این خبر به خبرنگار ما گفت:« آشنایی با تکنیک های مدرن طراحی لباس، معرفی طرح ها و نقوش اسلامی- ایرانی در طراحی لباس و چاپ پارچه و پوشاک، آشنایی تولیدکنندگان صنعت نساجی با توانمندی های دانشجویان در زمینه طراحی پارچه و پوشاک و آشنایی دانشجویان با نیاز صنایع در زمینه‌های طراحی پارچه و پوشاک از جمله اهداف این مسابقات دانشجویی بود.»

رادی اضافه کرد: «دستیابی به ایده‌های نو در زمینه طراحی پارچه و پوشاک و استفاد از توانایی‌های بالقوه متخصصین جوان، ایجاد انگیزه و تقویت روحیه کار گروهی، افزایش مهارت و خلاقیت دانشجویان، ارتقا سطح کیفی طراحی پارچه و لباس از طریق نگرش علمی به صنعت پوشاک و افزایش ارزش افزوده محصولات با ارتقاء بخش طراحی در صنایع نساجی، از دیگر اهداف شرکت در سومین دوره مسابقات ملی دانشجویی طراحی مهندسی و هنری پارچه و پوشاک است.»

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن