امکان ثبت نام و شروع به تحصیل با تاخیر از مهرماه ۱۳۹۹ برای کلیه پذیرفته شدگان سال های آزمون های سال های گذشته در کلیه مقاطع تحصیلی به استثنای رشته های علوم پزشکی فراهم شد.

 

با توجه به مجوز سازمان مرکزی دانشگاه امکان ثبت نام پذیرفته شدگان سنوات گذشته در سال تحصیلی جدید بدون نیاز به پرداخت شهریه مرخصی نمیسال های گذشته و بدون احتساب در سنوات مجاز تحصیلی و با تسهیلات وام یا تقسیط شهریه فراهم شد.
متقاضیان لازم است در اسرع وقت و از تاریخ ۲۹ مرداد ماه از طریق سامانه rss.iaun.ac.ir نسبت به ثبت نام و تشکیل پرونده الکترونیکی اقدام نموده و مطابق پیامک ارسالی فرآیند ثبت نام و انتخاب واحد خود را نهایی نمایند. شروع کلاس های این قبیل از پذیرفته شدگان متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید در ساعات اداری با شماره های تماس ۰۳۱۴۲۴۴۲ یا ۴۲۲۹۱۰۵۷ و ۴۲۲۰۱۰۵۶ مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی تماس بگیرید.

 

شیوه نامه تحصیل همزمان در دو رشته ی غیرپزشكی در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته

 

 

با هدف تربیت نیروی انسانی مسلط به دو رشته تحصیلی و ایجاد فرصت بیشتر برای کسب دانش و مهارت، پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی می توانند به صورت همزمان در دو رشته تحصیلی غیر پزشکی در مقاطع کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل نمایند. جهت اطلاع از جزییات بیشتر و ضوابط و مقررات مربوطه شیوه نامه زیر را مطالعه فرمایید.

 

 برای دانلود شیوه نامه مذکور کلیک نمائید.

جزئیات پذیرش براساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته نیمسال اول 1400-1399 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر بهروز طهماسب کاظمی رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به آغاز زمان ثبت نام و انتخاب رشته مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته از روز یکشنبه 5 مرداد جاری، گفت: ثبت نام و انتخاب رشته در این مرحله به منظور پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد. داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی های کامل درخصوص انتخاب رشته، در صورت تمایل و داشتن شرایط بعد از تهیه کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام در 20 رشته محل از یک مجموعه و یک نظام آموزشی از میان رشته شهرهای ارائه شده در سامانه اقدام کنند.

به گفته رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی نظر به اینکه گزینش دانشجو در این مرحله براساس سوابق تحصیلی(معدل دیپلم) صورت خواهد گرفت، لذا اخذ دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 حداکثر تا تاریخ 99/06/31 و یا دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 99/06/31 و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی برای کلیه داوطلبان الزامی است. بدین منظور لازم است داوطلبان معدل کل و یا معدل کتبی خود را به صورت صحیح در فرم ثبت نام درج کنند.

دکتر کاظمی گفت: داوطلبان دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش نظام آموزشی جدید 3-3-6 و دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند و فاقد معدل کتبی دیپلم هستند، باید معدل کل دیپلم متوسطه خود را عیناً در فرم ثبت نام درج کنند.

وی با توصیه به داوطلبان گفت: از آنجایی که پذیرش داوطلبان صرفاً براساس سوابق تحصیلی(معدل کتبی دیپلم) صورت می ­پذیرد و نظر به اینکه دروس امتحانی داوطلبان دیپلمه با توجه به نوع دیپلم آنان (ریاضی، تجربی و انسانی و...) متفاوت است، لذا چنانچه نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی که متقاضی آن می شود متفاوت باشد، درصد اعمال معدل کتبی متفاوت خواهد بود که داوطلبان می توانند در این خصوص جدول ضریب تاثیر معدل در دفترچه راهنما را مطالعه کنند.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش خاطرنشان کرد: داوطلبان لازم است معدل کتبی دیپلم خود را دقیقاً مطابق معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی درج نمایند، چرا که در صورت مغایرت اعلامی با معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی از ثبت نام و ادامه تحصیل فرد جلوگیری خواهد شد و قبولی آنها لغو می گردد. مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام برای هر رشته تحصیلی به عهده داوطلب می باشد و موضوع خلاف یا عدم رعایت ضوابط و شرایط (سهوی یا عمدی) حتی پس از قبولی فرد در این مرحله پذیرش و یا هر مرحله از تحصیل مشخص شود قبولی وی در دانشگاه ((کان لم یکن تلقی)) و از ادامه تحصیل او ممانعت به عمل می آید.

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن