رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد مطرح کرد؛تزریق امید به جامعه با پرداختن به موفقیت‌های جوانان کشور
مطلب ویژه

12 دی 1398

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت:‌ «مطلب مهمی که در بیانیه گام دوم انقلاب مشهود است، تزریق امید به جامعه با پرداختن به موفقیت‌های جوانان کشور در زمینه‌های گوناگون علمی و پژوهشی است».

 

به گزارش پایگاه خبری واحدنجف‌آباد، دکترامیررضا نقش در آیین تجلیل از برترین‌های سما که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: «امیدواریم نونهالان و نوجوانان آینده‌ساز کشور، موفقیت‌های بیش از پیش را برای جامعه ایران اسلامی رقم بزنند».

وی با اشاره به جایگاه دانش در دنیای امروز عنوان کرد: «امروزه دانایی و توانایی برای کشورها ارزش محسوب می‌شود و رشد علمی، اقتدار یک کشور را به منصه ظهور و بروز می‌رساند».

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در تولید علم و فناوری حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد، مطرح کرد: «رتبه نخست منطقه در تولید علم، بیشترین توسعه و شتاب علمی معادل ۱۶ برابر متوسط دنیا، مقام دوم در زیست‌فناوری، مقام ششم در نانو فناوری و مقام دوازدهم در هوافضا، بخشی از افتخاراتی بوده که به برکت خون شهدا، تلاش و جدیت جوانان کشور به دست آمده است».

توجه به قشر فرهیخته یکی از معیارهای مهم توسعه‌یافتگی است

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد نیز این همایش را فرصتی برای تجلیل از تلاشگران عرصه علم و پژوهش برشمرد و گفت: «یکی از معیارهای مهم توسعه‌یافتگی در جوامع دنیا، توجه به علم و قشر فرهیخته جامعه است».

دکترشهلا روزبهانی تصریح کرد: «باید قدردان تلاش و کوشش فرهیختگانی باشیم که با دستان خالی اما با اراده‌های پولادین سعی دارند با رشد و پیشرفت در عرصه‌های مختلف علم و دانش، برای خود و کشور افتخارآفرینی کنند».

وی با اشاره به اهمیت جایگاه پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: «مجموعه سمای نجف‌آباد رسالت خود را در کنار علم‌آموزی، حمایت و توسعه فعالیت‌های دانش بنیان همراه با مهارت‌افزایی و با هدف دستیابی به کارآفرینی و ایجاد آینده شغلی مطمئن در عرصه‌های دانش‌آموزی و دانشجویی قرار داده است».

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد خاطرنشان کرد: «آینده از آن افرادی است که با امیدواری، دلگرمی، اراده و توکل به خداوند متعال، آینده‌سازان فردای این مرز و بوم خواهند بود».

لزوم همگام بودن با سرعت بالای تحول علم

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان نجف‌آباد نیز با اشاره به سرعت بالای تحول در علوم و تکنولوژی، با تأکید بر همگام بودن با این تحول مطرح کرد: «مطابق نظر آینده‌پژوهان، برنامه‌ریزی برای فرزندان باید به گونه‌ای صورت پذیرد که مهارت‌های مختلف زندگی را فرا گیرند».

سیدرضا موسوی‌زاده تقویت قدرت ارتباط بیشتر با هم‌نوعان و هم‌سن و سالان، تسلط به علوم رایانه‌ای، آشنایی با زبان‌های بین‌المللی، رشد خلاقیت و افزایش قدرت حل مسئله را از جمله مهارت‌های مورد نیاز دانش‌آموزان برشمرد و بر برنامه‌ریزی مطلوب در زمینه آموزش آن تأکید کرد.

وی مجموعه سمای نجف‌آباد را مجموعه‌ای زنده برشمرد و اضافه کرد: «در حالی شاهد راه‌اندازی رشته مکاترونیک برای نخستین بار بین هنرستان‌های غیردولتی کشور در هنرستان فنی حرفه‌ای سمای نجف‌آباد بودیم که این امکان برای راه‌اندازی در مدارس دولتی وجود نداشت و مجموعه سمای نجف‌آباد با راه‌اندازی این رشته و بهره‌مندی از امکانات مطلوب دانشگاه، فرصت تحصیل برای دانش‌آموزان علاقه‌مند به این رشته پرطرفدار را فراهم کرده است».

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان نجف‌آباد مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد را ظرفیتی عظیم برای کشور ارزیابی کرد و افزود: «به‌طور حتم نتایج عملکرد مثبت این واحد دانشگاهی شامل حال شهرستان، استان و کشور نیز خواهد شد».

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن