آنا گزارش می‌دهد؛ کسب ۳موفقیت بین‌المللی توسط دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد
مطلب ویژه

20 آذر 1398

دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع مستقل نجف‌آباد در یک ماه اخیر موفق به کسب سه جایگاه در بعد بین‌المللی شده است.

 

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع مستقل نجف‌آباد به‌تازگی و در یک ماه اخیر، موفق به کسب سه جایگاه در بعد بین‌المللی شده که كسب مدال نقره نمایشگاه و مسابقات بین‌المللی اختراعات و نوآوری‌های کرواسی، مدال طلای جشنواره بین‌المللی نوآوری انرژی کره جنوبی و عنوان یک درصد پراستنادترین پژوهشگران برتر جهان در سال ۲۰۱۹از آن جمله است.

کسب مدال نقره نمایشگاه و مسابقات بین‌المللی اختراعات و نوآوری‌ کرواسی

۲۱آبان ۹۸دكترامیررضا نقش رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد از كسب مدال نقره تیم این دانشگاه در هفدهمین دوره نمایشگاه و مسابقات بین‌المللی اختراعات و نوآوری‌های کرواسی خبر داد.

هفدهمین دوره نمایشگاه و مسابقات بین‌المللی اختراعات و نوآوری‌های کشور کرواسی اكتبر ۲۰۱۹توسط اتحادیه مخترعان کرواسی و با حمایت وزارتخانه‌های علوم و اقتصاد این کشور، فدراسیون جهانی مخترعین IFIA و سازمان‌های علمی و تحقیقاتی و مراکز مرتبط با مخترعان در محل کتابخانه ملی و دانشگاهی شهر زاگرب برگزار شد.

در این دوره از مسابقات تیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد متشکل از سجاد شریعت، نگار عطایی، غزل سهرابی و هستی رضایی و سرپرستی امیرعباس محمدی با اختراع دستکش هوشمند نانوالکترونیک در زمینه پزشکی و مهندسی پزشکی موفق شدند مدال نقره را از آن خود کنند.

637108077793157232 md 1fb94

قابلیت اندازه‌‌گیری محیطی و علائم حیاتی بدن کوهنورد، تأمین گرمای لازم در دمای منفی ۴۰درجه، کنترل علائم حیاتی بدن و ارسال مختصات جغرافیایی کوهنوردان به مرکز و تمام امکانات تلفن همراه از ویژگی‌های این طرح است.

کسب جایزه ویژه از دانشگاه ملی زاگرب، اتاق بازرگانی کرواسی، سازمان مالکیت فکری کرواسی و فدراسیون مخترعان جهانی از دیگر افتخارات تیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد بوده است.

کسب مدال طلای جشنواره بین‌المللی نوآوری انرژی کره جنوبی

۵آذر ۹۸بود که دكتر حمید منتظرالقائم، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد از کسب مدال طلای تیم این واحد دانشگاهی در جشنواره بین‌المللی نوآوری انرژی Bixpo ۲۰۱۹کره جنوبی خبر داد.

تیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد متشکل از دانشجویان و دانش‌آموختگان این واحد دانشگاهی با طرح «آب‌شیرین‌کن خورشیدی» موفق به کسب رتبه نخست جشنواره بین‌المللی نوآوری انرژی Bixpo ۲۰۱۹کره جنوبی شد.

جشنواره بین‌المللی نوآوری انرژی Bixpo ۲۰۱۹کره جنوبی یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای حوزه انرژی است. در این جشنواره شرکت‌های مهم فعال این حوزه مانند «جنرال الکتریک»، «هووآوی»، «زیمنس» و «ای بی‌بی» حضور داشتند و آخرین نوآوری‌ها و فناوری‌های خود را در معرض دید عموم قرار دادند.

این رقابت‌ها به‌صورت همه‌ساله با حمایت شرکت کپکو و فدراسیون جهانی مخترعان در کره جنوبی برگزار می‌شود و طرح‌های برتر پس از داوری اولیه انجام‌شده با کمک‌هزینه فدراسیون جهانی مخترعان به مرحله نهایی راه پیدا کرده و در چهار بخش اصلی به رقابت می‌پردازند.

637108079506285700 md 60cd7

تیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد متشکل از محمد سجاد صالحی، آرش طاهری، علی حسنی، علی طاهری از دانشجویان و دانش‌آموختگان این واحد دانشگاهی با ارائه دو اختراع در این دوره از جشنواره حضور داشتند و پس از داوری، طرح «آب‌شیرین‌کن خورشیدی» به مرحله نهایی این دوره از مسابقات راه پیدا کرد.

در مرحله نهایی این جشنواره، ۵۴طرح از ۳۰کشور جهان برگزیده شد و اختراع «آب‌شیرین‌کن خورشیدی» در بخش فناوری‌های آینده با حضور تیم‌های تحقیقاتی از کشورهای کره، انگلیس، ژاپن و آمریکا موفق به دریافت مدال طلای این دوره از رقابت‌ها شد.

کسب عنوان یک درصد پراستنادترین پژوهشگران برتر جهان در سال ۲۰۱۹

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در ۷آذر ۱۳۹۸از معرفی دكترآرش کریمی عضو هیئت علمی این واحد دانشگاهی به‌عنوان یک درصد پراستنادترین پژوهشگران برتر جهان در سال ۲۰۱۹و رتبه اول پژوهشگران پراستناد برتر بین دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی کشور خبر داد.

۱۲پژوهشگر ایرانی بین پراستنادترین پژوهشگران برتر دنیا در سال ۲۰۱۹قرار گرفتند که دكترآرش کریمی عضو هیئت علمی گروه مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد توسط پایگاه بین‌المللی ISI به‌عنوان یکی از این محققان معرفی شد که تنها نماینده محققان پراستناد در دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور است.

IMG 7875 4f708

پایگاه استنادی WOSهر ساله فهرست پراستنادترین پژوهشگران دنیا را در فرآورده‌ای به نام پژوهشگران پراستناد(Highly Cited Researchers) منتشر می‌کند که در این فهرست پژوهشگران تأثیرگذار در دنیا که با دریافت میزان استناد بالا، نقش پررنگی در انتقال علم و دانش در عرصه بین‌المللی ایفا می‌کنند، مشخص و معرفی می‌شوند.

بر اساس گزارش موسسهClarivate Analytics   پژوهشگران پراستناد کشور که ۱۲نفر بوده به ترتیب امتیاز آرش کریمی‌پور دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع مستقل نجف‌آباد، مهندسی؛ حمیدرضا پورقاسمی دانشگاه شیراز، میان‌رشته‌ای؛حسن کریمی‌مله دانشگاه صنعتی قوچان، علوم کشاورزی؛Julien Clinton Sprottدانشگاه صنعتی امیرکبیر، ریاضی؛مسعود رضایی دانشگاه تربیت مدرس، علوم کشاورزی؛مهدی دهقان دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ریاضی؛ محمد میرزا‌زاده دانشگاه گیلان، چند رشته‌ای؛ محمدرضا گنجعلی دانشگاه تهران، چندرشته‌ای؛ مصطفی اسلامی دانشگاه مازندران، چند رشته‌ای؛ امید ماهیان دانشگاه صنعتی قوچان، مهندسی؛ سعید جعفری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ریاضی و سید مهدی جعفری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، علوم کشاورزی هستند.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن