ورود دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد به چالش‌های شرکت ذوب‌آهن اصفهان
مطلب ویژه

04 تیر 1398

رئیس دبیرخانه برنامه علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: همه امکانات موجود دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد برای حل چالش‌های شرکت ذوب‌آهن اصفهان به‌کارگیری می‌شود

 به گزارش پايگاه خبري واحد نجف‌آباد، دكترمحمد علی اکبری در جلسه مشترک شرکت ذوب‌آهن اصفهان و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در محل شركت ذوب آهن اصفهان اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در رویکرد جدید خود تبدیل‌ به دانشگاه حل‌مسئله را به‌صورت جدی دنبال می‌کند.

بیش از ۱۵هزار موضوع از چالش‌های مهم ملی احصا شد

وی افزود: در این راستا طرح پایش(پژوهش اثربخش یکپارچه شبکه‌ای) یکی از طرح‌های مهم و استراتژیک در این دانشگاه بوده است که با بیش از یک سال پیگیری پیشرفت خوبی داشته و بیش از ۱۵هزار موضوع از چالش‌های مهم ملی احصا شده و برنامه ذوب‌آهن اصفهان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های طرح پایش است.

رئیس دبیرخانه برنامه علمی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان توانمندی‌های کم‌نظیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد به‌ویژه در زمینه اعضای هیئت علمی متخصص، مجموعه کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های پیشرفته و پژوهشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی تخصصی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد به‌عنوان مجری تفاهم‌نامه و طرح پایش ذوب‌آهن اصفهان معرفی شده و همه امکانات موجود برای حل چالش‌های صنعت به‌کارگیری می‌شود.

دكترعلي اکبری افزود: هدف دانشگاه آزاد اسلامی ورود به صنعت و حل مسائل و چالش‌ها در حوزه‌های صنعتی با بهره‌گیری از توانمندی‌های استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در قالب پایان‌نامه‌ها، رساله‌ها و پژوهش‌های کاربردی است؛ بنابراین کشف مسائل صنعت و جامعه مسئله‌محوری در محیط علمی دانشگاه مورد تأکید بوده و با این رویکرد دانشگاه می‌تواند در حل مسائل صنعتی و چالش‌های ملی کمک خوبی داشته باشد.

وی تصریح کرد: در سه ماه اخیر با همکاری مستمر ذوب‌آهن اصفهان و دانشگاه آزادا اسلامی واحد نجف‌آباد طرح پایش این صنعت پیشرفت خوبی داشته و امیدواریم در آینده نزدیک، شاهد رونمایی از نظام موضوعات صنعت ذوب‌آهن باشیم.

پیشرفت‌های خوبی در ارتباط با شرکت ذوب‌آهن حاصل شده است

IMG 6326 d4560

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد نیز در این نشست با بیان زیرساخت‌ها و توانمندی‌های این واحد دانشگاهی گفت: این دانشگاه با رتبه جامع مستقل و دارابودن بیش از ۲۹۰رشته تحصیلی در مقاطع مختلف و ۱۰دانشکده مصوب و ۱۲پژوهشکده و مرکز تحقیقاتی فعال می‌تواند به‌خوبی به چالش‌ها و مسائل صنعت ورود کند و تاکنون توفیقات خوبی هم داشته است.

دكترامیررضا نقش افزود: حل چالش‌های موجود در صنایع را مختص به رشته‌های فنی و مهندسی نمی‌دانیم و این آمادگی وجود دارد که دانشگاه در همه زمینه‌ها و حوزه‌ها ازجمله حوزه‌های مدیریتی و منابع انسانی و حقوقی همکاری خوبی با صنعت داشته باشد.

وی اظهار کرد: توصیه و تأکید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسات مختلف همواره در به‌کارگیری توانمندی‌ها و زیرساخت‌های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در پیشبرد اهداف طرح پایش بوده و با تلاش‌های همکاران ما در دانشگاه و ارتباط تنگاتنگ با متخصصان صنعت و همکاری خوب و شایسته معاونت و مدیریت‌های شرکت ذوب‌آهن پیشرفت‌های خوبی هم حاصل شده است.

شرکت ذوب‌آهن از ارتباط صنعت و دانشگاه استقبال می‌کند

در ادامه مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان نیز با بیان سطح علمی و توانمندی‌های خوب دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد بین دانشگاه‌های کشور گفت: از آنجایی که این طرح ورود نظام‌مندی به موضوعات و چالش‌های صنعت دارد، می‌تواند نیاز و خواست صنایع را مرتفع کند و شرکت ذوب‌آهن از این ارتباط تنگاتنگ صنعت و دانشگاه استقبال می‌کند و آن را راه‌گشای حل مشکلات و چالش‌های موجود در صنعت می‌داند.

منصور یزدی‌زاده با بیان فشارها و تحریم‌های موجود اظهار کرد: در شرایط کنونی همکاری و همراهی همه ارگان‌ها و افراد به‌ویژه قشر دانشگاهی و نخبه در پیشبرد اهداف کشور در همه بخش‌ها ضروری و لازم است.

وی با بیان حضور چهره‌های فعال علمی و علاقه‌مند به ارتباط صنعت و دانشگاه در شرکت ذوب‌آهن اصفهان افزود: با آغاز مسیر همکاری صنعت و دانشگاه آزاد اسلامی با پشتوانه تفاهم‌نامه منعقده، شرکت ذوب‌آهن می‌تواند در هر زمینه‌ای که باعث تعالی‌سازی سازمان شود بدون هیچ محدودیتی از دانشگاه کمک بگیرد و از پروژه‌های دانشگاهی و رساله‌های دانشجویی در زمینه‌های مختلف استقبال می‌کند.

۱۶محور موضوعی در صنعت ذوب‌آهن استخراج شده است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد نیز با ارائه گزارشی از وضعیت پیشرفت طرح پایش در ذوب‌آهن اصفهان گفت: با بررسی‌های میدانی انجام‌شده در صنعت ذوب‌آهن ۱۶محور موضوعی استخراج و کارگروه‌های تخصصی برای استخراج موضوعات در این ۱۶محور تشکیل‌شده است.

دكترحمید منتظر‌القائم خاطرنشان کرد: اکنون دبیرخانه مشترک طرح پایش با همکاری تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه و رؤسای مراکز تحقیقاتی و مدیران و کارشناسان صنعت ذوب‌آهن تشکیل‌ و تقسیم‌کار خوبی انجام شده است.

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن