جانشين فرماندهی انتظامی استان اصفهان: بالاترین میزان جرائم سنين ۱۸تا ۳۵سال را شامل می‌شود
مطلب ویژه

24 مهر 1398

جانشين فرماندهی انتظامی استان اصفهان عنوان کرد که بالاترین میزان جرائم در نسل جوان اتفاق می‌افتد كه سنين بین ۱۸تا ۳۵سال را شامل می‌شود.

 

به گزارش پايگاه خبري واحد نجف‌آباد، سرهنگ دكترحسين حسين‌زاده در جمع خانواده‌های دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های آزاد اسلامی در سطح کشور است که در بخش هیئت علمی چهره‌های شاخص، متعهد و متدین دارد كه دغدغه‌مند دانشجویان هستند».

وی تفاوت‌های اساسی فرهنگ اسلامی و ایرانی با فرهنگ غربی را ذکر کرد و افزود: «تلاش برای خوشبختی و نيل فرزندان به کمال و سربلندی و قرارگرفتن دین و اخلاق در محور زندگی آنان از ویژگی‌های مردم ایران اسلامی است».

جانشين فرماندهی انتظامی استان اصفهان یادآور شد: «حساس‌ترین دوران زندگی، دوران نوجوانی است كه ۱۲تا ۱۸سالگی را شامل می‌شود و یکی از مهم‌ترین موضوعات در تمام دوران‌های زندگی بشر، نظارت و کنترل والدین بر رفتار فرزندان است كه در دوران بلوغ و بعد از آن هم نیازمند نظارت و کنترل هستند».

دكترحسین‌زاده گفت: «با ورود فرزندان به دانشگاه، باید نظارت و کنترل خانواده‌ها به هر طریق ممکن و بنا به شرایط زمان و روحیات آنان ادامه داشته باشد».

وی بر لزوم حفظ ارتباط خانواده‌ها با فرزندان تأکید كرد و افزود: «در دین و فرهنگ كشور ما بین خانواده‌ها و فرزندان یک ارتباط عمیق و عاطفی وجود دارد و لازمه حفظ این ارتباط، اعتماد فرزندان به پدر و مادر است كه باید بیش‌ازپیش تقویت شود».

انقلاب فناوری باعث ایجاد فاصله در خانواده شده است

جانشين فرماندهی انتظامی استان اصفهان افزایش جرائم در فضای سایبری را یادآور شد و افزود: «متلاشی کردن فضای خانواده‌ها يكی از اهداف دشمن و معاندان است که در مقابل اين نقشه شوم دشمنان، توصیه علما، بزرگان و فرهیختگان و حفظ كانون گرم خانواده‌هاست».

به گفته سرهنگ دكترحسین‌زاده با توجه به انقلاب فناوری و انفجار اطلاعات، بچه‌ها فاصله عميقی بین خود و خانواده‌هایشان احساس می‌کنند و متأسفانه بالاترین میزان جرائم در نسل جوان اتفاق می‌افتد كه سنين بین ۱۸تا ۳۵سال را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: «۷۰درصد مجرمانی که دستگیر می‌شوند در این دوران هستند و پس از مطالعه و بررسی پلیس درباره علت ارتكاب جرم، ارتباط نامناسب مجرم با خانواده خود از اساسی‌ترین موضوعاتی است كه برای پليس مشخص می‌شود».

جانشين فرماندهی انتظامی استان اصفهان خطاب به خانواده‌ها تأکید كرد که با تقويت ارتباط مناسب بين فرزندان و خانواده‌ها مسير رشد، تعالی و كمال آینده‌سازان فردای كشور هموارتر شود.

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن