رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد: هویت‌یابی جوانان دانشجو اولویت مهم تربیتی است
مطلب ویژه

24 مهر 1398

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: «کمک به کشف هویت انسانی و هویت‌یابی جوانان دانشجو، اولویت مهم تربیتی برای خانواده و دانشگاه است.»

 

به گزارش پايگاه خبري واحد نجف‌آباد، دكتراميررضا نقش در جلسه هم‌اندیشی خانواده و دانشگاه که در جمع خانواده‌های دانشجویان جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد برگزار شد، گفت: «اين واحد دانشگاهی بزرگ‌ترین مجموعه آموزش عالی مرکز کشور با درجه جامع مستقل محسوب می‌شود.»

وی اظهار کرد: «امنیت امروز کشور مدیون جان‌فشانی‌ها و ایثارگری‌های شهدای گران‌قدر دفاع مقدس و مدافعان حرم و حريم است و وظیفه‌ داریم همواره در مسیر انقلاب اسلامی و اهداف شهدا حرکت كنيم.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی با سرمایه اولیه امام خمینی(ره) راه‌اندازی و آغاز به کار کرد و امروز بیش از ۴۰۰واحد دانشگاه آزاد اسلامی در کشور به‌عنوان یک ثمره بزرگ انقلاب اسلامی کمک قابل توجهی را به آموزش عالی کشور انجام داده است.»

به گفته دكترنقش، دانشگاه آزاد اسلامی نیمی از بار آموزشی عالی کشور را بر دوش دارد و اگر این بار به‌تنهایی بر عهده دولت بود، قطعاً مشکلات بسياری در روند آموزشی کشور شکل می‌گرفت و اين در حالی است كه دانشگاه آزاد اسلامی حتی ریالی از بودجه دولت را به خود تخصیص نداده است.

وی با خطاب قراردادن خانواده‌ دانشجويان افزود: «ورود فرزندان شما به دانشگاه، ورود به مقطع جديدی از زندگی است و وظیفه تربیتی خانواده‌ها نه‌تنها پايان نيافته بلكه به شیوه جدیدتر و کاملاً متفاوت با شیوه‌های قدیمی ادامه پيدا خواهد كرد.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد اظهار كرد: «سن ۱۸تا ۲۱سالگی سن هویت‌یابی جوانان است و هرچند که محیط دانشگاه و جامعه در زمینه كمك به کشف هویت آنان مؤثر است؛ اما قطعاً بزرگ‌ترین وظیفه بر عهده نهاد خانواده است.»

دكترنقش ادامه داد: «امروزه جوانان دچار معضل بزرگ چندهویتی شده‌اند که محصول رسانه است و در مقابل این خطر بزرگ بايد تلاش كنيم تا از این هویت‌های چندگانه جوانان، یک هویت واحد بسازیم.»

به گفته وی روحیه ناامیدی يكی از بزرگ‌ترین معضل‌های جوانان كشور است و دانشگاه به‌عنوان متولیان امور آموزش، پژوهش و فرهنگ در کنار خانواده بايد در راستای رفع اين مشكل قدم بردارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با تأکید بر لزوم بهره‌مندی از فرصت‌ها از خانواده‌ها خواست غنیمت شمردن فرصت‌ها را همواره به فرزندان خود يادآوری كنند.

دكترنقش هدف از برگزاری اين مراسم را تشریک‌مساعی دانشگاه با خانواده‌ها برای ترسيم آینده‌ای درخشان برای جوانان عنوان و ابراز اميدواری كرد که در این مسیر پرفرازونشیب، نسلی شایسته تربیت کنیم به‌گونه‌ای که در جامعه تأثیرگذار و برای پدران و مادران مايه سربلندی و افتخار باشند.

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن