رئیس دانشکده مهندسی برق دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد خبر داد؛ راه‌اندازی رشته مهندسی ورزش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد
مطلب ویژه

20 شهریور 1398

رئیس دانشکده مهندسی برق دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد از راه‌اندازی رشته مهندسی ورزش در این واحد دانشگاهی خبر داد.

 

دکترهمایون مهدوی‌نسب در گفتگو با پایگاه خبری واحد نجف‌آباد از راه‌اندازی رشته مهندسی ورزش در مقطع کارشناسی پیوسته بدون آزمون در این واحد دانشگاهی خبر داد و اظهار کرد: بدون تردید امروزه ورزش در تمامی ابعاد فردی و اجتماعی، اعم از تأمین سلامت، رشد اقتصادی و كسب درآمد، همكاری جمعی و حتی سیاست نقش بسزایی دارد.

وی اضافه کرد: در دنیای فناورانه امروز، توسعه و اعتلای ورزش و علوم وابسته آن بدون همراهی و استفاده از ابزارها و علوم مهندسی روز، امری ناممكن است.

رئیس دانشکده مهندسی برق دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد درباره اهمیت رشته مهندسی ورزش عنوان کرد: این رشته دانشگاهی با به‌كارگیری علوم پایه و فنی مهندسی ایجاد شده و می‌توان اطمینان داشت كه در آینده هرگونه پیشرفت در حیطه ورزش در گروی موفقیت این رشته و نیروی انسانی متخصص آن خواهد بود.

دکترمهدوی‌نسب تصریح کرد: رشته چندجانبه مهندسی ورزش مجموعه كاملی از فناوری‌های مرتبط با ورزش اعم از طراحی،‌ ساخت، تولید لوازم، تجهیزات و تحلیل عملكرد سیستم‌های فنی پیشرفته ورزشی را شامل می‌شود.

وی، طراحی تجهیزات و لوازم ورزشی نظیر دستگاه‌های بدنسازی، ابزار دقیق ورزشی مانند تكنولوژی‌های عبور از خط و ویدیوچک، داوری‌های هوشمند در رشته‌های مختلف، پردازش و تحلیل داده‌های ورزشی،‌ طراحی پوشاک تخصصی و طراحی و اجرای فضاهای ورزشی مدرن را از حوزه‌های مختلف مرتبط با رشته مهندسی ورزش به عنوان یک رشته علمی با نیازهای گسترده بین رشته‌ای عنوان كرد.

رئیس دانشکده مهندسی برق دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد یادآور شد: تحقق اهداف این رشته در پرتوی همكاری گروه‌های آموزشی مرتبط شامل مهندسی برق و كامپیوتر، تربیت‌بدنی، مهندسی پزشكی، مهندسی مكانیک، مهندسی صنایع و هنر امكان‌پذیر خواهد بود.

دکترمهدوی‌نسب مطرح كرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌‌آباد به عنوان واحد دانشگاهی جامع با داشتن شرایط و امكانات مورد نیاز رشته مهندسی ورزش آمادگی لازم برای پذیرش و پرورش استعدادهای علاقه‌مند به این رشته جذاب مهندسی را از ابتدای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ دارد.

وی تشریح کرد: داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب رشته مهندسی ورزش برای ثبت‌نام می‌توانند با مراجعه به سایت azmoon.iau.ac.ir رشته کارشناسی پیوسته جدید بدون آزمون مهندسی ورزش (کد ۴۰۴۶۱) با کد محل دانشگاهی ۱۵۰ (دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد) را انتخاب کنند.

رئیس دانشکده مهندسی برق دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد توضیح داد: داوطلبان می‌توانند برای ارتباط با مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی دانشگاه در ساعات اداری با شماره تلفن‌های ۰۳۱۴۲۴۲- ۰۳۱۴۲۲۹۲۳۳۲ تماس و از راهنمایی مشاوران این مرکز استفاده کنند.

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن