دكترنقش خبر داد: ۵۶رشته دكتری پیش‌روی داوطلبان ورود به دانشگاه آزاد نجف‌آباد
مطلب ویژه

29 خرداد 1398

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: این واحد دانشگاهی در سال جدید تحصیلی پذیرای داوطلبان ورود به دانشگاه با ۵۶رشته تحصیلی در مقطع دكتری است

 دكترامیررضا نقش در گفتگو با پايگاه خبري واحد نجف‌آباد با توجه به برگزاری آزمون مصاحبه دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد به‌عنوان بزرگترین مرکز آموزش عالی در مرکز کشور با داشتن ۱۰دانشکده مصوب و برخورداری از زیرساخت‌های آموزشی پژوهشی پیشرفته و استاندارد، استادان و اعضای هیئت‌علمی توانمند به‌ویژه در حوزه تحصیلات تکمیلی پذیرای داوطلبان در ۵۶رشته در مقطع دكتری است.

وی برنامه‌ریزی دقیق در چشم‌اندازی بلندمدت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد را مورد تأکید قرار داد و اضافه کرد: برای ارتقای سطح كیفیت آموزشی، به‌روز بودن تجهیزات آزمایشگاهی و امکانات کارگاهی، گستردگی فضای آموزشی، تحقیقاتی و رفاهی دانشجویان، وجود امکانات کتابخانه‌ای بی‌نظیر در منطقه غرب آسیا و سایر امكانات مورد نیاز، این واحد دانشگاهی با کسب امتیازهای لازم به عنوان واحد جامع مستقل معرفی شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با بیان اینکه امروز درصد زیادی از جوانان کشور از مسیر دانشگاه عبور می‌کنند و تحصیلات دانشگاهی دارند، عنوان کرد: باید در مقاطع تحصیلات تکمیلی به‌ویژه مقطع دكتری سطح پژوهش را ارتقا و فعالیت‌های نوآورانه و دانش‌بنیان را گسترش و پایان‌نامه‌های دانشجویان را به سمت حل کردن مشكلات و مسائل صنعت و جامعه سوق دهیم.

دكترنقش با اشاره به اهمیت آموختن علم و تنوع در رشته‌های تحصیلات تکمیلی به‌خصوص رشته‌های دكتری خطاب به داوطلبان این مقطع تحصیلی گفت: اکنون شرایط به‌گونه‌ای است که جامعه دانشگاهی می‌تواند به همه نیازهای بخش صنعت به صورت علمی و کاربردی پاسخ داده و مشکلات آنان را برطرف سازد. در این میان اعتماد بخش صنعت به دانشگاه، حلقه مفقوده این ارتباط بوده که واحد نجف‌آباد کوشیده با بسترسازی مناسب، ارتباط لازم با بخش صنعت را برقرار کند كه این تلاش‌ها تاكنون نتایج خوبی دربرداشته است.

وی متذکر شد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد تلاش دارد با برطرف‌ کردن موانع ارتباط دانشگاه با صنعت و جوامع کاری برون‌دانشگاهی، زمینه استفاده از ظرفیت‌های متقابل را برای طرفین افزایش دهد. برقراری ارتباط بین آموزش‌های دانشگاهی، نیازهای بازار کار و تلاش برای کاهش مشکلات دانشجویان در زمینه اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی از دیگر محورهای فعالیت‌های این دانشگاه است.

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن