رئیس دانشگاه آزاد نجف‌آباد: نخستین دانش شهر دانشگاه آزاد اسلامی در واحد نجف‌آباد احداث می‌شود
مطلب ویژه

23 اسفند 1397

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد گفت: مأموریت احداث نخستین دانش شهر دانشگاه آزاد اسلامی توسط دکتر طهرانچی به واحد جامع مستقل نجف‌آباد واگذار شد.

 دكترامیررضا نقش در گفتگو با پايگاه خبري واحدنجف‌آباد اظهارکرد: ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در ماه مهر گذشته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد سفر کرد و امکانات و زیرساخت‌های این واحد دانشگاهی بررسی شد.

وی گفت: در این سفر علاوه بر برگزاری جلسه مشترک رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با مدیران و مسئولان شهرستان، موضوع احداث نخستین دانش شهر دانشگاه آزاد اسلامی به‌منظور استقرار مراکز رشد و واحدهای فناور و ایجاد پارک‌های علم و فناوری، مجتمع‌های صنفی و خدماتی در زمین متعلق به دانشگاه در ضلع شمالی، مطرح شد و توافق اولیه صورت پذیرفت.

دكترنقش افزود: در جلسه اخیر امضای تفاهم‌نامه پژوهشی با شرکت ذوب‌آهن اصفهان، احداث دانش شهر مورد تأکید قرار گرفت و مقرر شد فاز نخست مطالعه و تهیه طرح‌های اجرایی آن از ابتدای سال آینده در دستور کار قرار گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد افزود: این دانشگاه با دارا بودن بالغ‌بر هزار و ۲۷۷هکتار زمین بزرگ‌ترین واحد دانشگاهی کشور با رتبه جامع مستقل است که زیرساخت‌های لازم را در ابعاد مختلف آموزشی، پژوهشی و فناوری داراست و با سرمایه‌های انسانی توانمند و نخبه با بیش از ۱۷۰رشته تحصیلی فقط در مقاطع تحصیلات تکمیلی در ۱۰دانشکده مصوب و ۱۱مرکز تحقیقاتی می‌تواند گام‌های مؤثری را برای تحقق اهداف و سیاست‌های کلان دانشگاه آزاد اسلامی بردارد.

دكترنقش یادآور شد: پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در سال جاری توانستند بیشترین تعداد رتبه‌های برتر جشنواره فرهیختگان را در بین واحدهای کشور به خود اختصاص دهند و این واحد دانشگاهی در رده‌بندی‌های بین‌المللی ۲۰۱۸درخشش بسیار خوبی را از خود نشان داد.

229 744fe

وی با بیان موفقیت‌های کسب‌شده توسط دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد در یک سال گذشته در زمینهٔ ارتباط با صنعت و جذب طرح‌های پژوهشی برون‌دانشگاهی افزود: در سالی که به روزهای پایانی آن نزدیک می‌شویم با یک برنامه‌ریزی منسجم، همت و تلاش جمعی و تعامل سازنده با صنعت، این واحد دانشگاهی توانست بالغ‌ بر ۳۰طرح پژوهشی صنعتی با ارزش ریالی ۳۳میلیارد ریال جذب و انعقاد قرارداد کند که بیش از دو برابر تعهد پژوهشی واحد در سال ۹۷بود.

وی ابراز امیدواری کرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد بیش‌ازپیش بتواند مسیر توسعه و پیشرفت در گام دوم انقلاب را منطبق با منویات مقام معظم رهبری و اصول اساسی بیانیه دوم انقلاب بردارد و سرآمدی خود را در عرصه‌های ملی و بین‌المللی به اثبات برساند.

 

1395© حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد بوده و بازنشر مطالب آن فقط با ذکر منبع مجاز است.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن