توسط دانش‌آموز مبتکر سما؛ دستگاه چشم صوتی برای افراد نابینا و آلزایمری ساخته شد
مطلب ویژه

21 اسفند 1397

دانش‌آموز دبیرستان دخترانه سمای نجف‌آباد با ساخت دستگاه چشم صوتی عنوان مبتکر برتر در بخش دانش‌آموزی جشنواره مخترعان دانشگاه آزاد اسلامی را به خود اختصاص داد.

 به گزارش پايگاه خبري واحد نجف‌آباد، در پایان هفتمین دوره جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامی که از ۱۴تا ۱۶اسفند و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد برگزار شد، زهرا عرب دانش‌آموز دبیرستان دخترانه دوره نخست سمای نجف‌آباد با ساخت دستگاه چشم صوتی عنوان مبتکر برتر در بخش دانش‌آموزی را به خود اختصاص داد.

این دانش‌آموز مبتکر درباره نحوه کارکرد دستگاه چشم صوتی به خبرنگار آنا گفت: این اپلیکیشن برای استفاده افراد نابینا و آلزایمری طراحی شده که با وارد کردن آدرس محل مراجعه به آن، فرد را تا رسیدن به مقصد راهنمایی خواهد کرد.

دانش‌آموز سمای نجف‌آباد قابلیت استفاده در هر نوع از تلفن‌های همراه هوشمند، قابلیت شخصی‌سازی با شرایط کاربر و امکان استفاده از هندزفری و بلوتوث را از ویژگی‌های این دستگاه برشمرد و افزود: تلاش دارم با افزایش قابلیت‌های آن، امکان مشاهده و اطلاع از محل دقیق حضور فرد نابینا و آلزایمری برای خانواده وی فراهم شود.

به گزارش پايگاه خبري، مدارس سمای نجف‌آباد با ۹طرح و ایده ابتکاری و اختراعی در این جشنواره حضور داشتند و از ۱۶طرح راه‌یافته به مرحله نهایی داوری در بخش دانش‌آموزی، ساخته دانش‌آموز دبیرستان دخترانه دوره نخست سمای این مرکز موفق شد در برگزیدگان این بخش قرار گیرد.

شناسایی صاحبان طرح و ایده، معرفی طرح‌های برتر به بنیاد ملی نخبگان و حمایت از نخبگان و نوآوران تا مرحله تجاری‌سازی، از اهداف اصلی برگزاری هفتمین جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامی عنوان شده است.

 

1395© حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد بوده و بازنشر مطالب آن فقط با ذکر منبع مجاز است.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن