فعالیت ۱۰دانشکده مصوب و ۲۲هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد
مطلب ویژه

15 مهر 1397

رئیس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نجف‌آباد از وجود ۱۰دانشکده مصوب و ۲۲هزار دانشجو در این واحد دانشگاهی خبر داد.

 به گزارش پايگاه خبري دانشگاه ، دكتر اميررضا نقش در جلسه معارفه دانشجويان تحصيلات تكميلي دانشگاه آزاد اسلامي واحد نجف‌آباد که با حضور حجت‌الاسلام مصطفي حسناتي امام‌جمعه نجف‌آباد، رئيس و هيأت رئيسه واحد نجف‌آباد برگزار شد با تأکید به ضرورت ورود دانشگاه‌ها به حل مسائل جامعه و صنعت، اظهار کرد: پژوهش‌ها بايد نيازمحور و تقاضامحور باشند.

نقش ادامه داد: دانشگاه‌ها باید بتوانند نيازهاي امروزي جامعه را مرتفع کنند و به سمت نيازمحور کردن پژوهش‌ها برويم که رویکرد جدید مدیریتی و سیاست‌های کلان رئیس دانشگاه نیز بر همین موضوع متمرکز است.

وی با بیان اینکه امروز ۴۸درصد جوانان کشور از مسير دانشگاه عبور مي‌کنند و تحصيلات دانشگاهي دارند و اين وظيفه ما است که محيط و شرايط را آماده کنيم تا دانشجو بتواند از اين محيط ايجادشده بيشترين استفاده را ببرد، گفت: اگر دانشجو نخواهد و نتواند از اين امکانات استفاده کند، شايد انگيزه‌اي براي مديريت باقي نماند که بخواهد در اين محيط آمادگي لازم را ايجاد کند.

وي به ديدار اخير استادان دانشگاه‌ها و دانشجويان با مقام معظم رهبري اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبري فرمودند دانشگاه‌ها قوه عاقله کشور هستند و اين يعني اگر کشور را به پيکر يک انسان تشبيه کنيم، عقل اين انسان در دانشگاه بايد رشد کند، تربيت شود و رويکرد دانشگاه‌هاي‌مان بايد به سمت حل مسئله براي جامعه برود.

رئيس واحد نجف‌آباد تصریح کرد: بايد در مقاطع تحصیلات تکمیلی سطح پژوهش را ارتقا و فعالیت‌های نوآورانه و دانش‌بنیان را گسترش بدهیم و پايان‌نامه‌هاي دانشجويان را به اين سمت ببريم که واقعاً مشکل و مسئله‌اي را در زمينه‌هاي مختلف و مبتلابه کشور حل کنيم.

وي با اشاره به اهميت آموختن علم، دانش و تنوع در رشته‌هاي تحصيلات تکميلي اين دانشگاه نسبت به مقطع کارشناسي، خطاب به دانشجویان متذکر شد: با توجه به تنوع رشته‌ها بايد بر خود بباليد و افتخار کنيد که در يک مجموعه بزرگ آموزش عالي پذيرفته شده‌ايد و قدرشناس اين موقعيت باشيد و اميدواريم بهترين استفاده را از امکانات و استادان دانشگاه ببريد و با نيت خالص اين مقطع تحصيلي را پشت سر بگذاريد.

نقش به معرفي این دانشگاه پرداخت و گفت: دانشگاه آزاد اسلامي نجف‌آباد با ۱۰دانشکده مصوب تعداد بالغ بر ۲۲هزار دانشجو را با داشتن شرايط و زيرساخت‌هاي عالي در خود جاي داده و از نظر زيرساخت‌هاي آموزشي و پژوهشي و هرگونه امکانات و تجهيزات که يک مجموعه آموزش عالي به‌معناي دانشگاه جامع نياز دارد را داراست.

وی اعضاي هيأت علمي که امروز در واحد نجف‌آباد حضور دارند را بيش از ۴۰۰عضو هيأت علمي تمام‌وقت، نيمه‌وقت و حدود ۶۰۰استاد مدعو و حق‌التدريس عنوان کرد و یادآور شد: واحد نجف‌آباد، بزرگ‌ترين مجموعه آموزش عالي در مرکز کشور و بيش از ۱۲۰آزمايشگاه و ۹۰کارگاه در اين واحد فعال است که به ازاي هر دانشجو حدود ۱۶مترمربع فضاي آموزشي داريم.

امام‌جمعه نجف‌آباد هم از به‌کارگيري فکر، انديشه و تخصص در مسیر الهی که همان راه نجات بشريت است، سخن گفت و با ابراز خرسندي از حضور در محفل نوراني و ارزشمند آیين آغاز سال تحصيلي جديد، ادامه داد: مردم شهيدپرور و عالم‌پرور نجف‌آباد علاقه خاصي به علم، عالم، دانشگاه، دانشجو و استادان دارند و من از جانب مردم علم‌دوست و عالم‌پرور نجف‌آباد به شما خير مقدم عرض می‌کنم.

مصطفی حسناتي افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد از روز نخست با پاكي و تقوي و با پول و كلنگ يک عالم بزرگوار و با هزينه اولیه از اموال يک شهيد بزرگوار بنا شده است و با واقع‌بيني می‌توانيم زيبايي‌ها و رويش‌هاي علمي، اخلاقي، تربيتي و مديريتي را به‌خوبي در دانشجويان مشاهده كنيم. شما توان بازكردن بسياري از گره‌ها در كشور را داريد و مي‌توانيد با مديريت درست اين مهم را به سرانجام برسانيد

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن