اطلاعیه مهم و فوری شماره (۲) ستاد آموزش غیرحضوری واحد نجف آباد

 

پیرو اطلاعیه شماره (۱) درخصوص نحوه برگزاری کلاس های نیمسال جاری به صورت غیرحضوری آنلاین، موارد زیر ابلاغ می گردد:

 

 • کلاس ها ازتاریخ سه شنبه ۹۹/۷/۱ ازطریق سامانه جدید یادگیری مجازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد (سیما) آغاز خواهد شد.

 

 • کلیه کلاسهای دروس عمومی و معارفی نیز ازطریق همین سامانه و به صورت آنلاین برگزار می گردد.

 

 • سامانه جدید سیما (سامانه یادگیری آزاد) امکانات بیشتری نسبت به سامانه قبلی دارد از جمله امکان ضبط کلاسها و آرشیو اتوماتیک آنها در پروفایل کلاس جهت استفاده دانشجویان، حضور و غیاب آنلاین، ارائه تکالیف کلاسی و آزمون میان ترم، تالار گفتگو و اعلانات استاد و... که به مرور تکمیل و فعال خواهد شد.

 

 • کلیه دانشجویان در اسرع وقت با مراجعه به آدرس iaun.ac.ir/e-learning نسبت به مطالعه کامل راهنماها و تذکرات این صفحه و مشاهده فیلم های آموزشی نحوه کار با سامانه ویژه دانشجویان اقدام نمایند.

 

 • با ورود به سامانه سیما نسبت به کنترل دروس ترم جاری خود اقدام و در روز و ساعت مقرر وارد کلاس مجازی آنلاین خود شوید.

 

 • چنانچه مشکل فنی در ورود به سامانه و کلاس داشتید با شماره تلفن کارشناسان پشتیبانی فناوری اطلاعات تماس حاصل فرمایید.

 

 • چنانچه مشکل آموزشی در خصوص تعریف دروس و انتخاب واحد و... دارید با شماره تلفن کارشناسان آموزشی (امور برنامه دانشکده) تماس حاصل نمایید.

 

 • شماره تماس کارشناسان پشتیبانی فنی و پشتیبانی آموزشی در صفحه ورود به سامانه سیما موجود می باشد.

 

 

 

شماره های تماس ثابت (پشتیبانی فنی سامانه سیما) :   42291081-031  /  42291080-031  /  42291055-031 

شماره های تماس همراه (پشتیبانی فنی سامانه سیما):   09136881381  / 09136881181

 

ستاد آموزش غیرحضوری واحد نجف آباد

اطلاعیه مهم و فوری شماره (۱) ستاد آموزش غیرحضوری واحد نجف آباد

 

باتوجه به استمرار شرایط خاص ایجاد شده ناشی ازشیوع ویروس کرونا در کشور وعدم امکان فعالیت آموزش حضوری در دانشگاه ها و دراجرای آخرین ابلاغیه های مراجع ذیصلاح، وضعیت تشکیل کلاس های مقاطع مختلف تحصیلی درنیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به شرح ذیل ابلاغ می گردد :

 • کلیه کلاس های تئوری و بخش تئوری کلاس های تئوری - عملی در ترم جاری به صورت مجازی و از طریق سامانه جدید یادگیری مجازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد (سیما) برگزار خواهد شد.

 

 • باتوجه به لزوم استقرار و تست کامل سامانه جدید کلاس آنلاین، آموزش اساتید و انجام عملیات های بروز رسانی، کلیه کلاسهای نیمسال جاری با ۲ روز تاخیر و از روز سه شنبه ۹۹/۷/۱ به بعد تشکیل می شود.

 

 • کلاس های عملی و کارگاهی و آزمایشگاهی و بخش عملی دروس تربیت بدنی که بایستی الزاما به صورت حضوری برگزار شود، فعلا تشکیل نمی گردد و در خصوص نحوه تشکیل حضوری این کلاس ها در طول ترم اطلاع رسانی به موقع انجام خواهد شد.

 

 • تنها آن بخش از جلسات کلاسی دروس عملی و کارگاهی و آزمایشگاهی که به صلاحدید گروه آموزشی و دانشکده مربوطه و تایید معاونت آموزشی می تواند به صورت مجازی آنلاین برگزار گردد، در طول ترم با هماهنگی استاد مربوطه برگزار خواهد شد. که در این خصوص نیز متعاقبا اطلاع رسانی تکمیلی انجام خواهد شد.

 

 • در خصوص نحوه ورود به سامانه یادگیری مجازی آزاد (سیما) و آموزش نحوه کار با این سامانه و ورود دانشجویان و اساتید به کلاس های آنلاین در روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

 

ستاد آموزش غیرحضوری واحد نجف آباد

اطلاعیه آموزشی مهم و فوری

نحوه اخذ واحد و تکرار دروس نیم سال گذشته (۶ واحد مازاد بر سقف واحد) به منظور جبران نمره، بدون پرداخت شهریه

 

در اجرای بخشنامه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص تسهیلات آموزشی ویژه دوره شیوع کرونا و امکان اخذ مجدد دروس ترم گذشته بدون پرداخت شهریه به منظور جبران نمره درس، موارد زیر برای فرآیند و نحوه اخذ مجدد این دروس در ترم جاری (مازاد بر سقف انتخاب واحد) ابلاغ می گردد :

1- دانشجویان دوره کاردانی و کارشناسی (غیر علوم پزشکی) که در امتحانات پایانی نیمسال دوم ۹۸ شرکت نموده و نمره کمتر از ۱۲ داشته اند و همچنین دانشجویان دوره دکتری و کارشناسی ارشد (غیرعلوم پزشکی) که نمره کمتر از ۱۴ داشته اند، در صورت تمایل می توانند به میزان شش واحد درسی (سقف ۳درس) از این دروس را مازاد بر واحدهای نیمسال جاری و بدون پرداخت شهریه (مازاد بر سقف مجاز تعداد واحد ترم) اخذ نمایند و در صورت کسب نمره بالاتر از نمره نیمسال دوم ۹۸، این نمره جایگزین نمره قبلی می شود.

2- دانشجویان رشته های علوم پزشکی (کلیه مقاطع) فقط برای دروس مردودی نیمسال دوم ۹۸ می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

3- زمانبندی و نحوه انتخاب واحد این دروس به شرح زیر می باشد :

 • مراجعه به سایت دانشگاه و تکمیل فرم الکترونیکی اعلام تمایل به تکرار دروس و انتخاب دروس همچنین پیشنهاد کد مشخصه دروس در نیمسال جاری(نحوه کار متعاقبا اطلاع رسانی می شود) - از یکشنبه ۳۰ شهریور تا سه شنبه  ۱ مهرماه
 • ارسال پیامک تعیین روز و ساعت مراجعه حضوری دانشجو به کارشناس امور برنامه دانشکده به شماره موبایل اعلام شده در فرم
 • مراجعه حضوری به کارشناس امور برنامه دانشگاه در روز و ساعت تعیین شده (از پنجشنبه ۳ مهرماه تا دوشنبه ۷ مهرماه، مطابق زمانبندی اعلام شده در پیامک دریافتی)
 • بررسی مجاز بودن و ظرفیت کلاسی کد مشخصه های پیشنهادی دانشجو برای انتخاب دروس جبران نمره، توسط کارشناس امور برنامه و نهایی نمودن دروس انتخابی در سامانه آموزشی و تکمیل فرم فرم مربوطه
 • شرکت دانشجو در کلاس ها و امتحان درس
 • معاف نمودن شهریه دروس انتخابی مازاد، توسط اداره شهریه (بدون نیاز به مراجعه دانشجو به اداره شهریه)
 • تبدیل نمره درس انتخابی در نیمسال دوم ۹۸ به نمره جدید اخذ شده در نیمسال جاری درصورت اخذ نمره بالاتر یا بلااثر شدن نمره ترم جاری در صورت اخذ نمره پایین تر از نیمسال دوم ۹۸، توسط اداره امتحانات پس از پایان نیمسال جاری

 

 

تذکر مهم : دانشجویان می بایست فقط در روز و ساعت تعیین شده، به دفتر کارشناس امور برنامه مراجعه نماید و به مراجعات خارج از زمانبندی اعلام شده توسط پیامک ترتیب اثری داده نخواهد شد.

 

در ضمن امکان جبران نمره این دروس در نیمسال دوم ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ هم فراهم است و دانشجو می تواند به جای این ترم در ترم بعدی اقدام به جبران نمره دروس نیمسال دوم ۹۸ (در سقف ۶ واحد) اقدام نماید.

 

لازم به ذکر است دانشجویانی که امکان حضور در دانشگاه، جهت پیگیری روند مربوط به انتخاب واحد مازاد را ندارند، می توانند فرد دیگری را به نمایندگی از خود در فرم الکترونیکی تقاضای 6 واحد مازاد معرفی نمایند.

 

 

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد

اطلاعیه مهّم در خصوص حذف و اضافه نیمسال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و انتخاب واحد با تاخیر

 

 

مطابق تقویم آموزشی، حذف و اضافه نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰ -۱۳۹۹ از روز یکشنبه ۹۹/۶/۲۳ تا چهارشنبه ۹۹/۶/۲۶ انجام خواهد شد.

 

جهت مشاهده زمانبندی حذف و اضافه خود به سامانه دانشجویی مراجعه نمایید.

 

کلیه دانشجویان علاوه بر زمانبندی خود که در سامانه دانشجویی اعلام شده است می توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز و روزهای بعدی نیز اقدام به حذف و اضافه دروس خود بنمایند.

روز چهارشنبه ۹۹/۶/۲۶ از ساعت ۸ تا ۲۴ امکان حذف و اضافه با تاخیر برای کلیه دانشجویان، فراهم می باشد.

 

توصیه می شود قبل از حذف و اضافه اطلاعیه موجود در صفحه iaun.ac.ir/student را کامل مطالعه نمایید.

 

دانشجویانی که به هردلیل تاکنون نتوانسته اند انتخاب واحد بنمایند می بایست روز چهارشنبه ۹۹/۶/۲۶ از ساعت ۸ تا ۲۴ (به عنوان آخرین فرصت) نسبت به انتخاب واحد اقدام نمایند.

 

 

معاونت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد

صفحه1 از26
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن