در راستای اجرای طرح دستیار آموزشی صورت گرفت؛ ۱۴۸۰ دانشجوی دکتری متقاضی تدریس در دانشگاه آزاد نجف‌آباد/ ۱۸۰ نفر انتخاب شدند
مطلب ویژه

01 آذر 1402

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد نجف‌آباد گفت: ۱۴۸۰ دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در طرح دستیار آموزشی متقاضی تدریس در واحد نجف‌آباد بودند که در نهایت ۱۸۰ نفر انتخاب شدند.

ایمان صادق‎‌خانی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع مستقل نجف‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا در تشریح روند اجرای طرح دستیار آموزشی در این دانشگاه اظهار کرد: در راستای تحقق اهداف سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی و به منظور اجرای نظام نخبه‌پروری و جذب استعداد‌های درخشان، طرح دستیار آموزشی، امسال به‌طور رسمی در این دانشگاه به مرحله اجرا رسید.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح، بهره‌گیری از دانشجویان دکتری توانمند دانشگاه آزاد اسلامی برای تدریس در مقاطع پایین‌تر به جای استفاده از استادان حق‌التدریس بوده است، افزود: مزیت این طرح ارتقای مهارت تدریس دانشجویان دکتری تخصصی به منظور تربیت استادان آینده و ارتقای دانش تخصصی ایشان به واسطه انتقال مفاهیم علمی است. 

وی اضافه کرد: به همین منظور پس از انتشار فراخوان سراسری در گام نخست فرآیند نام‌نویسی متقاضیان دستیاری آموزشی از طریق باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد.

۱۴۸۰ دانشجوی دکتری متقاضی تدریس در دانشگاه آزاد نجف‌آباد/ ۱۸۰ نفر انتخاب شدند

صادق‎‌خانی ادامه داد: در گام نخست حدود ۱۰۰۰ نفر از دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد در این طرح نام‌نویسی کردند و پس از تأیید نام‌نویسی به واحد‌هایی که متقاضی تدریس در آن‌ها بودند، معرفی شدند.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد بیان کرد: ۱۴۸۰ نفر از دانشجویان دکتری همه واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی متقاضی تدریس در واحد نجف‌آباد بودند که رشته‌های حقوق و روانشناسی به ترتیب با ۱۷۰ و ۱۰۰ نفر متقاضی تدریس بیشترین استقبال را داشتند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد نجف‌آباد گفت: پس از بررسی صلاحیت‌های علمی و عمومی، حدود ۱۸۰ نفر از متقاضیان برای همکاری به عنوان دستیار آموزشی در این واحد دانشگاهی انتخاب شدند.

وی یادآور شد: منتخبان دستیاری آموزشی با گذراندن ۴۰ ساعت دوره توانمندسازی آماده تدریس شده و در نهایت گواهینامه صلاحیت تدریس دریافت می‌‌کنند. حق‌الزحمه آن‌ها نیز به صورت معافیت بخشی از شهریه در نظر گرفته خواهد شد.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن