در گفت‌وگو با آنا مطرح شد؛ آغاز پرقدرت کنسرسیوم هوش مصنوعی با انعقاد ۶ تفاهم‌نامه کاربردی
مطلب ویژه

15 آبان 1401

رئیس کنسرسیوم هوش مصنوعی از انعقاد ۶ تفاهم‌نامه همکاری از سوی این کنسرسیوم خبر داد که برخی اجرا شده و تعدادی دیگر در آینده نزدیک به سرانجام خواهند رسید.

بهرنگ برکتین رئیس دبیرخانه کنسرسیوم هوش مصنوعی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در نجف‌آباد از انعقاد ۶ تفاهم‌نامه همکاری با توجه به فعالیت مفید این کنسرسیوم خبر داد و اظهار کرد: در راستای اهداف عالی این کنسرسیوم، تفاهم‌نامه‌های همکاری با ۶ هلدینگ، مرکز نوآوری و مجتمع آموزشی به امضا رسیده که برخی از آنها منجر به پروژه‌های در حال اجرا شده و نیز در آینده نزدیک در قالب قرارداد‌های رسمی به سرانجام خواهند رسید.

وی افزود: این تفاهم‌نامه‌ها با محور موضوعاتی از قبیل همکاری مشترک در انجام پروژه‌های مبتنی بر کاربرد عملی هوش مصنوعی در همه رشته/گرایش‌های فنی مهندسی، پزشکی و علوم انسانی منعقد شده‌اند. استفاده مشترک از منابع نیروی انسانی متخصص و تجهیزات مرتبط نیز در دستور کار این تفاهم‌نامه‌ها قرار دارند. برگزاری رویداد‌های علمی، کارگاه‌های علمی، مسابقات مبتنی بر هوش مصنوعی و هفته هوش مصنوعی نیز از دیگر بند‌های این تفاهم‌نامه‌ها بوده که همگی در حال پیگیری مستمر تا حصول نتیجه هستند.

رئیس دبیرخانه کنسرسیوم هوش مصنوعی از لزوم همکاری همه‌جانبه مراکز تحقیقاتی و واحد‌های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی و سایر مراکز و دانشگاه‌های کشور در راستای تحقق هدف عالی بنیادی کردن هوش مصنوعی در صنعت کشور گفت و آمادگی کامل دبیرخانه کنسرسیوم هوش مصنوعی در انجام همکاری‌های مشترک با همه شرکت‌ها، مراکز تحقیقاتی و آموزشی و صنایع کشور را خواستار شد.

به گفته برکتین، دبیرخانه کنسرسیوم هوش مصنوعی با هدف ارتقاء جایگاه علمی و کاربردی ایران در حوزه هوش مصنوعی در جهان دی‌ ۱۴۰۰ در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع مستقل نجف‌آباد فعالیت خود را آغاز کرد و در این مدت، این دبیرخانه با تدوین شیوه‌نامه‌های آموزشی در حوزه هوش مصنوعی؛ برای دانش‌آموزان، دانشجویان و متخصصین علاقه‌مند تلاش کرده، پایه‌های کاربرد هوش مصنوعی در نظام آموزشی کشور را محکم‌تر کند.

 رئیس دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع مستقل نجف آباد یادآور شد: دبیرخانه کنسرسیوم هوش مصنوعی  دانشگاه آزاد اسلامی با تدوین شیوه‌نامه انجمن تخصصی کشوری هوش مصنوعی و در آینده بسیار نزدیک جذب متخصصان و علاقه‌مندان در این حوزه برای تشکیل پایگاه داده معتبر از آنها، گام مؤثری را به سرانجام خواهد رساند. 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن