بازدید رایزن فرهنگی سفارت عراق از دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد و اعطای گواهی و تائیدیه وزارت آموزش عالی و پژوهش های علمی جمهوری عراق
مطلب ویژه

21 شهریور 1401

دکتر امجد حمید المظفر رایزن فرهنگی سفارت عراق در جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه روز سه شنبه هشتم شهریور ماه در حاشیه بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف­ آباد ضمن تقدیم گواهی و تائیدیه وزارت آموزش عالی و پژوهش های علمی جمهوری عراق، با هیات رئیسه دانشگاه دیدار و گفتگو نمود.

 

در ابتدای این جلسه که با حضور رئیس، معاونین و مدیر امور بین­الملل دانشگاه برگزار گردید، جناب آقای دکتر نعیمی رئیس محترم دانشگاه ضمن خیر مقدم به میهمانان، از دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع مستقل نجف­آباد به­عنوان یکی از پیشروترین مراکز آموزش عالی کشور ایران در رتبه بندی­های معتبر داخلی و بین المللی یاد کردند که این اعتبار عمدتا در زمینه­های آموزشی، پژوهشی و فناورانه در رشته­ها و مقاطع تحصیلی مختلف و به ویژه ارتباط موثر با صنعت و جامعه حاصل شده است.

رئیس دانشگاه افزودند واحد نجف­آباد با دارا بودن بهترین زیرساخت های آموزشی، پژوهشی و فناوری، اداری، فرهنگی و رفاهی که در یک شهر دانشگاهی با بیش از1200هکتار مساحت و 353000 متر مربع زیربنا واقع شده، در حال حاضر به عنوان بزرگترین سایت دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی کشور شناخته می شود. ایشان تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف­آباد را در حدود 21000 هزار نفر برشمرد که در 313 رشته تحصیلی و در مقاطع مختلف دکتری تخصصی، دکتری حرفه­ای، کارشناسی ارشد، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کاردانی مشغول به تحصیل هستند. اشاره به دوره­های آموزش کوتاه مدت قابل ارائه به دانشجویان و متقاضیان عراقی، از دیگر موارد اشاره شده توسط جناب آقای دکتر نعیمی در این جلسه بود.

ایشان ضمن اشاره به برخورداری واحد از ۳۵۳ عضو هیات علمی، افزودند دانشگاه آزاد اسلامي واحد نجف آباد با 12 مركز علمی تحقيقاتي مصوب، 49 كارگاه تخصصي، 93 آزمايشگاه آموزشي و تخصصی تحقیقاتی، ۶ مجله معتبر علمي و پژوهشي و 1 مركز رشد مصوب تشكيل يك شهر بزرگ علمي، فرهنگي و هنري را داده و در رديف دانشگاه­هاي جامع مستقل محسوب مي‌شود. كتابخانه مركزي اين دانشگاه، با بيش از 263000 جلد كتاب، مجله و پايان نامه، در 34740 مترمربع فضا، به عنوان بزرگترين كتابخانه كشور محسوب می‌شود.

در ادامه معاون محترم آموزشی نیز ضمن خیر مقدم به دکتر امجد مظفر و همراه ایشان، در خصوص دانشکده های مصوب و مقاطع و رشته های تحصیلی افزودند، دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد دارای یازده دانشکده مصوب شامل دانشکده علوم انسانی، دانشکده حقوق، الهیات و معارف اسلامی، دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده پزشکی، دانشکده پرستاری و مامایی، دانشکده مهندسی مواد، دانشکده مهندسی عمران، دانشکده مهندسی برق، دانشکده هنر ، معماری و شهرسازی، دانشکده کامپیوتر، دانشکده کارآفرینی است. در ادامه این جلسه، معاون محترم پژوهشی نیز توضیحاتی در ارتباط با رصد کیفیت پایان­نامه دانشجویان با استفاده از سامانه اصالت سنج بومی دانشگاه و همچنین آمار فوق العاده این واحد در انتشار مقاله های بین المللی و ثبت اختراع­های معتبر ارايه کردند.

در ادامه این دیدار، دکتر امجد المظفر و دکتر محمد باقر حکیم ضمن تقدیر و تشکر از ریاست و هیات رئیسه دانشگاه گفتند، دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف­آباد به جد یکی از معتبرترین دانشگاه های ایران می باشد که پتانسیل جذب دانشجویان عراقی و ارتباط با دانشگاه­های معتبر کشور عراق را دارا می­باشد. ایشان ضمن اشاره به ضرورت حفظ کیفیت سرویس­دهی به دانشجویان عراقی، بر سه مساله اساسی تاکید مضاعف داشتند:

  • لزوم برگزاری حضوری کلاس­های درسی دانشجویان عراقی
  • ضرورت برگزاری کلاس دانشجویان عراقی با دانشجویان ایرانی
  • تدریس به زبان فارسی و بدون نظام ترجمه

در پایان این جلسه، آقای دکتر امجد المظفر با اعطای مجوز رسمی و کتبی پذیرش دانشجو به مدیر بین الملل واحد نجف­ اباد برای این دانشگاه آرزوی موفقیت کردند.

از این جلسه، آقای دکتر امجد المظفر و آقای محمد باقر حکیم به همراه هیات رئیسه از بخش­های مختلف دانشگاه، امکانات و زیرساخت­های سخت افزاری و نرم­افزاری آن از جمله اتاق سرور، اتاق مانیتورینگ، خوابگاه‌های دانشجویی، سالن­های ورزشی، سالن­های اجتماعات، حوزه امور بین الملل دانشگاه، دانشکده­ها، سلف سرویس و کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های دانشگاه بازدید نموده و ساعت 16:30دانشگاه را ترک نمودند.

تماشاخانه تصویر

View the embedded image gallery online at:
https://news.iaun.ac.ir/university/2286#sigProGalleriae7891e6a86
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن