دکترهاشم‌زاده تشریح کرد؛ مروری بر فعالیت و اهداف مرکز تحقیقات برتر جشنواره فرهیختگان/ انتشار مقالات ISI و ثبت ۲ اختراع US Patent
مطلب ویژه

06 تیر 1401

رئیس مرکز تحقیقات فناوری‌های نوین ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: انتشار مقالات ISI، ثبت اختراعات داخلی و ۲ اختراع US Patent از افتخارات این مرکز تحقیقاتی است.

دکترمجید هاشم‌زاده رئیس مرکز تحقیقات فناوری‌های نوین ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در نهمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری فرهیختگان که همزمان با اختتامیه نمایشگاه رویداد ملی «عصر امید» خرداد ۱۴۰۱ با معرفی و تجلیل از برگزیدگان جشنواره با حضور مسئولان به کار خود پایان داد، موفق به کسب جایزه مرکز تحقیقات برتر در سطح دانشگاه آزاد اسلامی شد.

دکترهاشم‌زاده درباره فعالیت‌ها و اهداف مرکز تحقیقات فناوری‌های نوین ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد اظهار کرد: این مرکز سال ۱۳۹۵ راه‌اندازی شد. ارتقای سطح دانش در زمینه مهندسی ساخت و تولید با برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی، هدایت پروژه‌های دانشجویی به سمت پروژه‌های تولید محور، تجاری‌سازیِ پروژه‌های تولیدمحور دانشجویی، انجام پروژه‌های تحقیقاتی برون دانشگاهی از طریق عقد قرارداد با سازمان‌ها و شرکت‌های تولیدی و صنعتی از اهداف این مرکز تحقیقاتی بوده است.

وی در گفت‌وگو با روابط عمومی واحدنجف‌آباد افزود: مرکز تحقیقات فناوری‌های نوین ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با استفاده از همه ظرفیت‌های علمی استادان نخبه دانشکده فنی و مهندسی و نیز بهره‌گیری از ظرفیت آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های این واحد دانشگاهی توانسته قراردادهای برون دانشگاهی فراوانی به انجام برساند که ازجمله آنها می‌توان عقد قرارداد با شرکت گاز استان اصفهان، شرکت گاز بیدبلند استان خوزستان، ذوب‌آهن، فولاد مبارکه سپاهان و شرکت‌های خصوصی مانند شرکت پرواز افرازهوا صنعت، شرکت پمپ عمادکار و شرکت تولیدی کمیا کمباین را نام برد.

رئیس مرکز تحقیقات فناوری‌های نوین ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: با توجه به وجود تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و کارگاهی مانند تراش و فرز CNC، تجهیزات پیشرفته تست‌های غیرمخرب، دستگاه‌های جوشکاری پلاسما و زیرپودری و تنگستن، تجهیزات مترولوژی دقیق و بسیاری دیگر از تجهیزات این مرکز توانسته خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی فراوانی به دیگر دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و صنعتی ارائه کند.

دکترهاشم‌زاده برگزاری دوره‌های متعدد آموزشی تخصصی برای دانشجویان و صنعتگران را به‌عنوان فعالیت‌های مهم مرکز تحقیقات فناوری‌های نوین ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد دانست و بیان کرد: انتشار چند مقاله ISI و ثبت چند اختراع داخلی و نیز دو اختراع US Patent که منجر به گرنت شده از افتخارات این مرکز تحقیقاتی است.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن