بیانیه دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در آستانه سالروز حماسه 9 دی
مطلب ویژه

06 دی 1396

بسم ا.. الرحمن الرحيم

اليوم يئس الذين كفروا من دينكم فلا تخشوهم و اخشون

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر پایه ولایت فقیه که استمرار راه انبیاء و امامان علیهم السلام است، میراث گرانقدر معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) می باشد که افتخارات و دستاوردهای عظیم و بی بدیل در سه دهه گذشته به یادگار گذاشته است.
دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در ادامه ترفندهای مستکبرانه خود در انتخابات سال 88 با همراهی برخی از عناصر فریب خورده داخلی فتنه­ای به پا کردند و قصد داشتند به زعم باطلشان ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را متزلزل کنند. ملت بیدار ایران اسلامی مانند همیشه در برابر فتنه گران ایستادگی نمودند و طرح های استکباری آنان را ناکام گذاشتند.
امت مسلمان ایران در 9 دی در تجمع بزرگ عاشورایی خود، بار دیگر قهر انقلابی خود را در برابر توطئه های جبهه باطل به نمایش گذاشتند و ناامیدی را در قلب سیاه سران استکبار کاشتند. پیام 9 دی این بود که ای مستکبران عالم، چنانچه تصور کرده اید با جنگ نرم و اردو کشی خیابانی می توانید مردم به پا خاسته ایران اسلامی را از صراط مستقیم انقلاب اسلامی منحرف کنید در تصور باطل هستید و هرگز به این قصد شوم نخواهید رسید.
9 دی در گذار از 8 ماه فتنه پیچیده‌، آخرین حلقه از اتفاقات تلخ و ناخوشایندی بود که با آفرینش آن، حلاوت پشتیبانی مردم از انقلاب‌شان ذائقه انقلاب اسلامی را شیرین کرد و از پی آن گرد و غبار 8 ماه آتش‌افروزی در خیابان‌ها و مساجد و پاره‌کردن عکس امام روح‌الله و شعارهای ضد مقاومت و در نهایت آتش جسارت به خیام اباعبدالله(عليه‌السلام) در خیابان‌های تهران و عزاداران حسینی در هنگامه عزا و ماتم برای امام شهیدشان فرونشست و این‌گونه نهم دی پرچم راهنمایی دیگران و روزی «متمایز» شد؛ تنها با مرور وقايع هشت ماه فتنه انگيزي دشمنان خارجي و ايادي داخلي آنها در سال 88 به خوبي مي‌توان به عظمت اين حماسه بزرگ پي برد.
بزرگداشت نهم دی متعلق به یک گروه و جریان خاص نیست ، همچنان که خلق حماسۀ نهم دی ۸۸ هم متعلق به هیچ گروه و جریان و تشکل و حزب خاصی نبوده و نیست ، اما برخی از معاندان و باقی مانده های جریان فتنه می خواهند فتنه ۸۸ را در حد یک اختلاف و یا درگیری شخصی و حزبی و جناحی تنزل داده که این خود فتنه ای بزرگ و خیانتی بس بزرگتر است .
نهم دی مقابله عاشوراییان با عاشوراستیزان بود ، یوم الله نهم دی ؛ تصویر واقعی قدرت نظام جمهوری اسلامی و تصویری از سد نفوذناپذیر ملت ایران مقابل دشمنان قسم خوردۀ انقلاب اسلامی بود. در یوم الله ۹ دی؛ دست قدرت خدا در دفاع کامل از نظام و حریم ولایت بیرون آمده و انقلاب اسلامی را در مسیر خودش مستحکم تر از قبل قرار داد.
درهشتمين سالگرد حماسه ماندگار و تاریخی نهم دی ، عظمت آن حماسه عظیم و باشکوه بیش از پیش بر همگان آشکار شده و زوایای کمتر پیدای آن ، بیشتر مورد تحقیق و مدّاقه مورخان ، محققان ، پژوهشگران و بررسی و کنکاش مردم بصیرتمند ایران قرار گرفته و بایستی به بازخوانی علل و عوامل ، زمینه‌ها ، آثار و پیامدها و پیام‌های آن ، بیش از گذشته پرداخت تا روح آن حماسه برای همیشه در دل‌ها و اذهان زنده و جاودان بماند.
آن حماسه عظیم و حضور ملّی وحدت‌بخش و امیدآفرین به فرموده مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» به درستی ، تجلی قدرت الهی و روح حسین‌بن علی«علیه‌السلام» و دست خداوند بود که از قلوب با ایمان و اراده‌های راسخ ملت مسلمان ، شجاع و مبارز ایران ظهور یافت تا بساط فتنۀ فتنه‌گران ، آشوب‌طلبان و دشمنان عنود و حسود انقلاب را در هم پیچیده و قدرت نرم نظام و اراده ، عظمت و اقتدار ملی مردم و نظام را به منصه ظهور برساند.
مردم بصیر و ولایت‌مدار ایران اسلامی از فتنه پیچیده و توطئه خطرناک ۱۳۸۸ سربلند خارج شدند، اما بایستی بدانیم ، فتنه و توطئه در مسیر انقلاب تمامی ندارد، و تا این انقلاب در سایه ولایت فقیه و دین مبین اسلامی جلو می‌رود، دشمن برای آن توطئه‌چینی می‌کند و فتنه‌های بعدی متفاوت ، پیچیده‌تر و به مراتب سخت‌تر است زیرا دشمن نیز از شکست‌های خود تجربه می‌گیرد و با شیوه‌های متفاوت و بازیگران جدید و هر روز در لباسی به میدان می‌آید. اگرمراقبت و از فتنه‌ها درس گرفته نشود ، سرچشمه‌های فتنه قبلی ، بازیگران ، ابزارها و شیوه‌های آن شفاف نشود ، در درک فتنه‌های آیندۀ دشمنان اسلام و ایران دچار مشکل خواهیم شد و این نکته بسیار برای آینده و سلامت نظام و کشور مهم است که اگر از فتنه ۸۸ ، حساسیت‌زدایی شود ، دچار غفلت شده ، در آینده در دام فتنه‌هایی به مراتب مهلک‌تر و پیچیده‌تری خواهیم افتاد؛ از همین روی از نخبگان و فرهیختگان کشور، مدیران و اصحاب رسانه‌ها و جراید ، مسئولان مراکز و دستگاه‌های حاکمیتی ، فرهنگی ، سیاسی و دینی ، صاحبان بیان ، قلم و تریبون انتظار می رود تا از فرصت نهم دی ، به عنوان فرصتی طلایی برای بازخوانی و بازنشر حقایق فتنۀ ۸۸ و حماسۀ ۹ دی ، روشنگری و بصیرت افزایی نسل جوان و آینده سازان کشور استفاده کرده و با وحدت و اتحاد و همدلی تحت لوای ولایت فقه ، آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی ؛ بر اقتدار و قدرت نرم نظام و توان مبارزه با جریان های نفوذ بیش از پیش بیفزائیم .

هيات رئيسه ، استادان ، كاركنان، دانشجويان ، تشكلها ي سياسي و كانونهاي فرهنگي – هنري
دانشگاه آزاد اسلامي واحد نجف آباد

 

1395© حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد بوده و بازنشر مطالب آن فقط با ذکر منبع مجاز است.
Designed by Pourya Zarini

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن