دکتر مجلسی: دانشجو، روشنفکری مسلمان و متدین است
مطلب ویژه

16 آذر 1396

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد معتقد است که دانشجو نبض حیاتی جامعه و روشنفکری مسلمان و متدین است که می تواند در تمام زمینه ها ایفای نقشی مثبت و موثر داشته باشد. 

به گزارش پایگاه خبری دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، دکتر مهران مجلسی در جمع دانشجویان شرکت کننده در جشن روز دانشجو با بیان پیشینه نامگذاری 16 آذر ماه به عنوان روز دانشجو گفت: «دور از ذهن نیست اگر فضای باز علمی، فرهنگی و سیاسی امروز دانشگاه را مدیون و مرهون سه شهید دانشجویی بدانیم که خونشان را در راه اعتراض به ورود رئیس جمهور وقت آمریکا به ایران اهدا کردند.»

مجلسی خاطرنشان کرد: «دانشجویان ما در ماجرای تسخیر لانه جاسوسی نیز نشان دادند که مظهر بصیرت، شهامت، شجاعت و سرعت عمل مردم ایران هستند و با شناخت و درک صحیح از اتفاق های پیرامون خود، تصمیمی بجا و انقلابی گرفتند و دنیا را با این عمل خود متحیر کردند.»

وی با بیان برخی از موفقیت های دانشجویان واحد نجف آباد در عرصه های علمی و فرهنگی، افزود: «اگر بخواهیم از موفقیت های دانشجویان واحد نجف آباد در زمینه های علمی و فرهنگی بگوییم روزها زمان می برد. این دانشگاه یکی ازبزرگترین و معتبرترین واحدهای دانشگاهی در کشور است که از لحاظ اعتبار علمی، آموزشی و پژوهشی در راس دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور قرار دارد. چنین دانشگاهی قطعا دانشجویانی دارد که در تمام زمینه ها خوش می درخشند و نام وزین دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد را پرآوازه تر می کنند.»

محمدرضا حججی پدر شهید سرافزاز مدافع حرم، محسن حججی که میهمان ویژه جشن دانشجویی واحد نجف آباد بود، با تبریک میلاد پیامبر اسلام و روز دانشجو گفت: «خدا را شاکرم که به برکت خون شهدای مدافع حرم اهل بیت (ع) بازهم توفیق پیدا کردم که درجمع شما عزیزان باشم. شمائی که به نوعی محسن حججی را ازخودمی دانید وانشاالله درآینده هرکدام ازشما باید یک محسن جدید باشید که باعث عزت وافتخار مملکت و خانواده های خود و دین مبین اسلام می شوید.»

IMG 8085 21b9f

حججی خاطرنشان کرد: «امیدواریم خداوند به همه ما توفیق دهد تا ادامه دهنده راه شهدایی باشیم که با ریخته شدن خونشان وقطعه قطعه شدن پیکر های مطهرشان برای ما عزت، افتخار، امنیت وآرامش به ارمغان آوردند.»

پدر شهید مدافع حرم، خطاب به دانشجویان گفت: «محسن نیز مانند بسیاری از شما دهه هفتادی بود همانند شما دانشجو بود و از فضای مجازی و اینترنت استفاده می کرد. اما آنگونه زندگی کردکه خدا عاشقش شد و خداوند هم ثابت کرد که اگر عاشق کسی شد او را خوب خریداری خواهد کرد و در اوج غربت و مظلومیت عزت و افتخاری جهانی نصیب وی خواهد کرد که دل هر بیننده ای رابه خودش جذب کند و به جایی برسیم که همه به وجود چنین شهیدی افتخارکنند. ان‌شاء الله خداوند به همه ما توفیق بدهد که ادامه دهنده راه شهدا باشیم که با ریخته شدن خونشان آسایش و امنیت را برای ما و کشور عزیزمان به ارمغان آوردند و در فردای قیامت از ما شفاعت خواهند کرد.»

امام جمعه و نماینده ولی فقیه در نجف آباد نیز در تایید صحبت های محمدرضا حججی گفت: «پیامبراکرم (ص) فرمودند یک راه وجود دارد تامحبوب ترین مردم شوید ومحبوبترین افراد نزدخداوند کسی است که سودمند ترین فرد برای جامعه وخودش باشد.دانشجونفس، قلم، قدم، تحقیق، علم و دانشش مقدمه خدمت به جامعه است اگر غیر از این باشد متضرر شده است.»

IMG 8106 75550

مصطفی حسناتی خطاب به دانشجویان افزود: «شما دانشجویان باید برای خدمت بیشتر وباز کردن گره های جامعه پیش قدم باشید. درمباحث اقتصادی، سیاسی ،فرهنگی ،خدماتی، مدیریتی می توانید نقشی موثر ایفا کنید. دانشجو باید پرسشگر، منتقد وبه روز باشد و در کنار آن زمینه رفع مشکلات مردم را فراهم آورد. امام علی علیه السلام در نهج البلاغه فرموده است، سعی کنید برای مردم و جامعه کارگزاری باشید که مردم راباور داشته باشید، به آنها خدمت کنید ومردم را بزرگ بدارید.»

به گزارش آنا، در این مراسم از خانواده شهید محسن حججی و دانشجویان برتر دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد تجلیل و قدردانی شد.

IMG 8144 bd499

IMG 8075 22eca

 

1395© حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد بوده و بازنشر مطالب آن فقط با ذکر منبع مجاز است.
Designed by Pourya Zarini

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن