دانشگاه آزاد اسلامی با تدابیر «ولایتی» و «رهبر» به مقصود می‌رسد
مطلب ویژه

12 آذر 1396

 

با وجود راه‌اندازی دانشگاه‌های مختلف در کشور و تغییر جزئی که در برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی به وجود آمد، معتقد هستم این دانشگاه ریشه‌دار با مدیریت هوشمندانه و تدابیر دکتر ولایتی رئیس هیات موسس و امنا و دکتر رهبر رئیس دانشگاه به سرمنزل مقصود خواهد رسید.

 

به گزارش پایگاه خبری دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد با بیان این مطلب در دومین کنفرانس ملی مدیریت راهبردی خدمات که صبح امروز در این دانشگاه آغاز به کار کرد، برگزاری این کنفرانس برای بهبود سطح مدیریت کلان در همه حوزه را گامی موثر دانست.

دکتر مهران مجلسی گفت: «بدون شک داشتن برنامه ای هدفمند و راهبردی برای بقای تمام مجموعه ها امری ضروری به نظر می رسد. امروز دانشگاه آزاد اسلامی توانسته با اتکا به همین برنامه ریزی ها علاوه بر استمرار توسعه کمی، ارتقای کیفی خود را نیز با توجه به برنامه هدفمند توسعه پیش ببرد.»

وی مشخص کردن جهت گیری و اولویت های آینده، برقرار کردن پایه های منطقی و قابل دفاع برای تصمیم گیری، ایجاد حداکثر بصیرت در مسائل با بررسی مسائل درونی، افزایش توانایی های سازمان برای حل مسائل، افزایش انگیزه کارکنان و کاهش مقاومت در برابر تغیر با مشارکت آنها و فاصله گرفتن از مدیریت روزمره و روزمرگی را از مزایای مدیریت راهبردی دانست.

مجلسی خاطرنشان کرد: «وقتی یک نفر مدیر مجموعه ای می شود باید برای سال های بعد و مدیران بعدی آن مجموعه نیز برنامه ریزی داشته باشد و طبق آن برنامه پیش برود. در برخی از مجموعه ها برنامه های کوتاه مدتی وجود دارد که چندان مفید به نظر نمی رسد. برگزاری این قبیل کنفرانس ها می تواند در بهبود شرایط مدیریتی این قبیل مجموعه ها نقشی سازنده ایفا کند.»

ناصر خانی دبیر اجرایی کنفرانس ملی مدیریت راهبردی هم از استقبال چشمگیر از این کنفرانس خبر داد و گفت: «بیش از 300 مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شد که 170 مقاله برای شرکت در کنفرانس پذیرفته شدند که از این تعداد 9 مقاله برای ارئه و 21 پوستر به نمایش گذاشته شد.»

خانی سهم تولید ناخالص ملی کشور از بخش خدمات را 48 تا 54 درصد دانست و افزود: «نزدیک به نیمی از ارزش افزوده های ایجاد شده در داخل کشور بابت خدمات است و این در حالی است که این آمادر در کشور های در حال توسعه و توسعه یافته به 70 در صد می رسد.»

این کنفرانس به همت گروه مدیریت با محورهای اصلی رویکردها و مدل های تدوین راهبرد در سازمان های خدماتی، تجارت الکترونیک و چالش های مدیریت راهبردی خدمات، راهبرد های رقابتی در سازمانهای خدماتی، ارزیابی عملکرد در مدیریت راهبردی خدمات، کنترل راهبردی در سازمانهای خدماتی، ائتلاف های راهبردی و مشارکت ها در سازمان های خدماتی، مدل های کسب کار در سازمان های خدماتی و تفکر راهبردی در خدمات و محورهای فرعی مدیریت عملیات و زنجیره تامین در سازمان های خدماتی، بازاریابی و برندسازی خدمات، نوآوری و کارآفرینی در خدمات، ملاحظات اخلاقی و مسئولیت اجتماعی در سازمان های خدماتی، فناوری اطلاعات و خدمات بر خط و بهره وری، مدیریت مالی و سرمایه گذاری در سازمان های خدماتی، کاربرد تکنیک های تحقیق در عملیات و خدمات، بررسی مسائل انسانی در سازمان های خدماتی و بهره وی کیفیت و تعالی سازمانی در خدمات برگزار شد.

 

1395© حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد بوده و بازنشر مطالب آن فقط با ذکر منبع مجاز است.
Designed by Pourya Zarini

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن