ولایتی:شهادت شهید حججی تلنگری بود به وجدان های خفته
مطلب ویژه

20 شهریور 1396

 

رئیس هیات موسس و امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در منزل پدر شهید محسن حججی، با خانواده این شهید مدافع حرم دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش پایگاه خبری دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد،  دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی شهادت شهید محسن حججی را نقطه عطفی در تاریخ معاصر شیعه دانست و گفت: «شهادت این شهید بزرگوار نه تنها ایران بلکه جامعه اسلامی و تمام دنیا را تکان داد. محسن حججی در همان مسیری که امام حسین(ع) حرکت کردند تا در مقابل بنی امیه و اشرار امت بایستند تا مسیر اسلام را تصحیح کنند، حرکت کرد. شهادت شهید حججی تلنگری بود به وجدان های خفته و تلاشی بود در جهت ایجاد یک نهضت بزرگ در برابر اخلاف بنی امیه و اشرار داعش و امثال آنها در این منطقه.»

علی اکبر ولایتی ادامه داد:«شاید برخی در داخل کشور تحت تاثیر تبلیغات و رسانه های خارجی بگویند که مرا چرا باید در این جنگ حضور داشته باشیم اما حالا همه فهمیدند که حضور ما برای جلوگیری از انحراف مسیر درست اسلام که توسط معمار کبیر انقلاب اسلامی ترسیم و توسط مقام معظم رهبری دنبال می شود، است.

IMG 0193 81e03

مشاور مقام معظم رهبری، پیروزی های بزرگ و پیاپی رزمندگان اسلام در مبارزه با داعش را از برکت خون شهید حججی دانست و خاطر نشان کرد:« بدون شک پیروزی های بزرگی که در عراق و سوریه بدست آمده است از برکت خون شهید حججی عزیز است که هم حرکتش و هم خلوص و نحوه شهادتش به تبعیت از مولای مان حضرت اباعبدالله حسین (ع) است. وقتی ما در مقابل اهانت به حرم مطهر حضرت زینب(س) ایسیتادیم دشمنان قسم خورده اسلام فهمیدند که امروز دیگر سال 61 هجری نیست.»

فرهاد رهبر:شهید حججی فرماندهی دلهای جوانان ما را به دست گرفته است

در ادامه دیدار مسولین دانشگاه آزاد اسلامی با خانواده شهید مدافع حرم، محسن حججی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تقدیر از رشادت های شهید حججی در دفاع از شعائر اسلام و حرم مطهر حضرت زینب(س) گفت:« اعتقاد ما بر این است که علاوه پیروزی های متعدد بدست آمده در دفاع از حرم حضرت زینب(س) اتفاق بزرگ دیگری هم در دلهای جوانا ما افتاده که فرماندهی آن به دست شهید حججی است»

IMG 0219 f3d29
رهبر به حضور پدر شهید حجی در جمع فعالان فرهنگی شمیم بصیرت اشاره کرد و افزود:« جمعی که در آن حضور پیدا کردید قرار است در دانشگاه آزاد اسلامی و سراسر کشور تحول ایجاد کنند و این تحول زمانی اتفاق می افتد که دلهای آنها متحول شود. حضور شما در جمع آنها و برکت خون شهید حججی این تحول را در دلهای آنها ایجاد کرده است. امیداریم که فرهنگ این جوان مومن انقلابی و خون شهید حججی در رگ های تک تک جوانان ما تسری پیدا کند»
وی خاطر نشان کرد:«شهرستان نجف آباد منطقه شهید پروری است و شهدای بزرگی را تقدیم انقلاب کرده است و از این پس نیز همچون گذشته، این شهر باجوانان غیرت مند و با شهامت خود همچون شهید حججی که حتی از خون خود نیز مضایقه نمیکنند، پشتوانه مطمئنی برای انقلاب اسلامی خواهند بود.»
در پایان این دیدرا از خانواده شهید محسن حججی تقدیر و به رسم یادبود هدایایی اهدا شد.»

IMG 0308 18775

IMG 0341 d1d82

 

1395© حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد بوده و بازنشر مطالب آن فقط با ذکر منبع مجاز است.
Designed by Pourya Zarini

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن