نقاشی دیوار های شهر اصفهان توسط دانشجویان واحد نجف آباد+تصاویر
مطلب ویژه

23 اسفند 1395

 

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در یک رویداد دانشجویی، 2هزار و 600 متر از دیوار های شهر اصفهان را نقاشی کردند

به گزارش پایگاه خبری دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، دکتر زهرا فنایی سرپرست تیم دانشجویی واحد نجف آباد و دبیر هنری جشنواره، درباره رویداد دانشجویی دیوارنگاری شهری با عنوان هزار و یک شهرگفت:« کار نقاشی دیوار های شهر اصفهان از یکم تا یست و یکمین اسفند ماه ادامه داشت که در این مدت حدود 40 نفر از دانشجویان دانشکده هنر معماری و شهرسازی واحد نجف آباد توانستند 2هزار و 600 متر از دیوار های شهر را نقاشی کنند.»

زهرا فنایی از استقبال خوب مردم از نقاشی ها، در طول کار گفت و خاطر نشان کرد:«استقبال و خوشحالی مردم از نقاشی ها در طول مدت کار باعث دلگرمی ما می شد و نشان می داد که این کار، یک اتفاق بسیار مثبت در شهر اصفهان است. با توجه به زیاد بودن طرح‌های رسیده، پس از داوری طرحها، 60 طرح از 90 داستان مطرح شده انتخاب و بر 150 دیوار مختلف سطح شهر اصفهان اجرا شد.موضوع نقاشی ها بیشتر مذهبی روایی و از کتاب هایی مانند مثنوی معنوی، شاهنامه، فیه ما فیه و عبید زاکانی انتخاب شده اند.»

دبیر هنری جشنواره هزار و یک شهر گفت:« محتوای طرح‌های اجرایی بر روی دیواره‌ها، داستان‌های پندآموز قرآنی و اساطیری ایرانی است و روند طرح‌آوری از طریق سفارش به اساتید نقاشی و فراخوان هنرمندان صورت گرفته است.»

وی افزود:« نقاشی دیواری و استفاده از رنگ های شاد و  همچنین محتوای نقاشی ها می تواند روان جامعه را بهبود ببخشد و این موضوع در روان شناسی رنگ ها ثابت شده است. سلایق مردم مدام در حال تغییر  است و امکان به روز رسانی این نقاشی ها پس از چندسال و با کمترین هزینه وجود دارد و تا برای مردم کسالت آور نباشد. این قبیل دیوار نگاری ها می تواند در جذب گردشگر هم تاثیر بسزایی داشته باشد»

1395© حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد بوده و بازنشر مطالب آن فقط با ذکر منبع مجاز است.
Designed by Pourya Zarini

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن