اختراع دانشجوی واحد نجف آباد، رقیب جدی کلر در تصفیه آب و فاضلاب
مطلب ویژه

19 بهمن 1395

 

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد توانست با اختراع سنتز نانو ذرات فرات سدیم به روش پلاسما محلولی با جریان متناوب، عنوان هشتمی ششمین جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش کوهرنگ را از آن خود کنند.

به گزارش پایگاه خبری دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، سینا صمیمی مخترع این نانو ذرات که کاربری های متنوعی دارد در خصوص اختراع خود گفت:« این محصول یک ماده شیمی سبز(دوست دار محیط زیست) با محصولات جانبی غیر سمی است که در تصفیه آب و فاضلاب های صنعتی و انسانی استفاده می شود و امیدوارم در آینده ای  نزدیک جایگزین کلر در تصفیه آب شرب شود.»

صمیمی افزود:«در کشورهای جهان سوم بیشتر از کلر در تصفیه آب و فاضلاب استفاده می شود که ثابت شده است این امر  باعث بیماری های پوستی، مشکلات کبد و کلیه ای و برخی از سرطانها می شود.تولید این ماده در حال حاضر در انحصار  سه کمپانی چینی و کره ای است و در ایران برای اولین بار است که تولید می شود.»

این مخترع در مورد نمونه خارجی این محصول گفت:«این محصول در گذشته توسط یکی از کمپانی ها معروف تولید مواد شیمیایی جهان با قیمت پایه 300 هزارتومان به ازای هر گرم ماده جداسازی و خشک شده تولید می شد اما از سه سال پیش تولید آن متوقف شده است. قیمت محلول فرات سدیم بسیار پایین تر از قیمت ذرات جداسازی و خشک شده آن است و هم اکنون در حال کار با محلول این ماده در تصفیه اب و فاضلاب های مختلف هستیم.»

وی خاطر نشان کرد:«روش به کار گرفته در تولید فرات سدیم در این ثبت اختراع، یک روش ابداعی و جدید است که برای اولین بار در دنیا برای تولید این ماده به کار گرفته شده است وباعث افزایش سرعت و راندمان تولید این ماده به بیش از 6 برابر نسبت به سایر روشهای تولید فرات سدیم می گردد. قیمت پایین این محصول از دیگر محاسن آن به حساب می آید.»

سینا صمیمی با ابراز امیدواری در خصوص تولید این محصول منحصر به فرد و بومی گفت:« برای اینکه بتوانیم کشور را از واردات پر هزینه این محصول بی نیاز کنیم نیاز به حمایت مسئولین داریم.»

 

1395© حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد بوده و بازنشر مطالب آن فقط با ذکر منبع مجاز است.
Designed by Pourya Zarini

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن