دبیران انجمن های علمی، ادبی و هنری در آستانه روز معلم به دیدار رئیس دانشگاه رفتند
مطلب ویژه

11 ارديبهشت 1395

سید محمد امیری:

تکیه به توان و استعداد های داخلی در کنارنهادینه کردن فرهنگ کار، راهگشای مشکلات کشور است.

جمعی از دبیران انجمن های علمی، ادبی و هنری دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در آستانه روز معلم با رئیس واحد نجف آباد دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، سید محمد امیری در جمع دبیران انجمن های علمی، ادبی و هنری دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد تکیه به توان و استعداد های داخلی به همراه نهادینه کردن فرهنگ کار را راهگشای مشکلات کنونی کشور دانست و گفت:" در برنامه ای که مقام معظم رهبری در راستای سیاست های کلی نظام ابلاغ کرده اند، مقرر شده که بیش از 50 درصد از تولید ناخالص ملی کشور از طریق شرکت های دانش بنیان تامین شود وبزرگ ترین خاستگاه این شرکت ها دانشگاه ها هستند. در همین راستا به خاطر جایگاه علمی واحد نجف آباد، انتظارات زیادی از این دانشگاه وجود دارد."

IMG 9644 86eb2

امیری ضمن بیان لزوم شناسایی استعداد ها افزود:"  انجمن های علمی باید با برنامه ریزی و شناسایی استعداد ها و پتانسیل های موجود، در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری گام برداشته و دست به کارهای بزرگی بزنند. وقتی عده ای از دانشجویان جوان با تفکر و اندیشه به این نتیجه می رسند که می توانند یک موضوع را دنبال کنند این تازه آغاز راه است. آنها باید مورد هدایت و حمایت دانشگاه قرار بگیرند و با برنامه ریزی به حرکت خود ادامه دهند تا آن ایده به مرحله اجرا برسد. در بسیاری از مواقع شرکت های بزرگ با سرمایه های عظیم از دل همین ایده های ساده و کوچک بیرون آمده اند."

IMG 9651 be67c

وی خطاب به دانشجویان و دبیران انجمن  ها خاطر نشان کرد:"  هر کدام از شما باید پس از فارغ التحصیلی بتوانید یک کارآفرین بوده و از بابت اشتغال پس از تحصیل نگرانی و دغدغه ای نداشته باشید.همه ما می دانیم که کشور با مشکلاتی مواجه است. ما نباید نگاهمان به بیرون باشد باید به توان داخلی تکیه کنیم و به استعدادهای جوانانمان اعتماد داشته باشیم. از این طریق می توانیم تمام مشکلات را توسط متخصصین داخلی بر طرف سازیم."

امیری در ادامه با مروری بر روند صنعتی شدن کشور های پیشرفته آسیایی ادامه داد:" کشورهای صنعتی و پیشرفته آسیا در گذشته این جایگاه را نداشتند. اما با مدیریت صحیح و تلاش بی وقفه توانستند بازار های جهانی را از آن خود کنند. ما باید تحریم های کنونی که علیه ایران اعمال می شود را به چشم یک فرصت نگاه کنیم و به توان داخلی اعتماد داشته باشیم. برای عبور از مشکلات باید به توان و استعداد های داخلی تکیه کنیم و با نهادینه کردن فرهنگ کار و تلاش به این مهم دست یابیم."

IMG 9656 911eb

 سید محمد امیری در پایان فعالیت بیشتر اعضای انجمن های علمی در سال جاری را خواستار شد و افزود:" انتظار دارم که امسال انجمن های علمی بیشتر از گذشته فعال باشند. وقتتان را صرف مسایل اساسی و بزرگ کنید و از پرداختن به موارد حاشیه ای بپرهیزید. دانشگاه نیز از فعالیت های علمی انجمن ها حمایت می کند"

در پایان این نشست، دبیران انجمن های علمی، ادبی و هنری با اهدای گل و لوح سپاس، از مقام والای معلم تجلیل کردند. 

IMG 9677 a2634

scan0006 19c23

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن