دکتر امیری در جلسه شورای دانشگاه: دانشجویان سرمایه های اصلی این دانشگاه هستند
مطلب ویژه

17 اسفند 1394

 

سید محمد امیری رئیس واحد نجف آباد در جلسه شورای دانشگاه که با حضور معاونین ، روسای دانشکده ها و مدیران ارشد اجرایی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد برگزار شد، با تاکید بر لزوم حفظ احترام و شان دانشجویان گفت:« باید بپذیریم که دانشجویان سرمایه های اصلی دانشگاه هستند و از همه همکاران می‌خواهم که در بحث تکریم ارباب رجوع جدیت به خرج داده و با دقت نظر بیشتری به موضوع نگاه کنند. دانشگاه بدون حضور دانشجویان ، هیچ معنایی ندارد و حضور ما در دانشگاه به خاطر وجود دانشجویان است. ما اینجا هستیم تا برای آینده بهتر جامعه ، دانشجویان را آموزش بدهیم.»

امیری بعضاً از رفتار نا مناسب با دانشجویان گلایه کرد و افزود :« که در بعضی از قسمت ها برخورد خوبی با دانشجو نمی شود ، این  موضوع به هیچ عنوان برای من قابل قبول نیست و انتظار دارم این نوع برخورد ها هرچه سریع تر اصلاح شود اگر نیاز به برگزاری کارگاه یا جلسات مشاوره می باشد در اولین فرصت این کار را انجام دهید تا دیگر شاهد این گونه رفتار ها نباشیم.حتی در جاهایی که احساس میکنید حق با دانشجو نیست باید با رفتاری توام با آرامش و سعه صدر، تفاوت های رفتاری بین یک مدیر و دانشجو را به نمایش بگذارید و نشان دهید که یک مدیر موفق هستید.»

وی همچنین ادامه داد:« اعتراض به نمره حق دانشجو است ، همچنین دانشجو حق دارد تقاضا نماید که برگه امتحانی اش در حضور خود او رؤیت شود. چرا مانع می شوید؟ این وظیفه استاد است که چنانچه دانشجوئی تقاضا نمود، برگه امتحان را به او نشان دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد خطاب به روسای دانشکده ها گفت: «از رؤسای دانشکده ها انتظار دارم اگر دانشجوئی در طول ترم تحصیلی ، از نحوه تدریس یک استاد انتقادی داشت آن را جدی بگیرند و به نظر دانشجو احترام بگذارند.قطعا میتوان از این انتقادات به بهترین شکل ممکن در راستای تأمین منافع دانشگاه و دانشجو استفاده کرد انتقادات همیشه یک فرصت هستند حتی اگر اطمینان دارید خلاف واقع گفته میشود سعی کنید با درایت و خوشرویی دانشجو را توجیه نمائید تا بداند برای حرفش ارزش قائل شده اید.

سید محمد امیری حقوق ذاتی دانشجویان و اساتید را محترم دانست و خاطر نشان کرد:«  همانگونه که برای حق و حقوق اساتید احترام قائل هستیم دانشجویان هم دارای حق و حقوقی هستند که هم باید از آن مطلع و هم برای آن احترام و ارزش قائل شویم. باید دانشجویان را به چشم فرزندان خود ببینیم و با این دید که آنها جای فرزندان یا خواهران و برادران ما هستند با آنها برخورد کنیم لذا توصیه میکنم در جلسات شورای دانشکده در این خصوص همفکری های لازم صورت گرفته و گزارش آنرا به من بدهید.»

امیری با اعلام مصوبه جلسه هیات رئیسه دانشگاه در خصوص جلسات پرسش و پاسخ افزود:« در هیأت رئیسه دانشگاه مصوب نمودیم که بلافاصله بعد از تعطیلات نوروزی، اعضای هیأت رئیسه دانشگاه هر هفته در یکی از دانشکده ها حاضر شده و جلسه پرسش و پاسخ بین دانشجویان و مسئولین دانشکده صورت پذیرد و هیأت رئیسه نیز به عنوان داور حضور داشته باشند تا هم از نزدیک با سوالات و دغدغه های دانشجویان آشنا شویم و هم بتوانیم نحوه پاسخگویی مسئولین دانشکده را ارزیابی کنیم تا از این طریق بتوانیم با  برنامه ریزی جهت رفع نقطه ضعف های احتمالی، محیطی آرام و خارج از استرس را برای دانشجویان فراهم کنیم.»

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن