دکتر امیری با دست پر به جشن روز پرستار آمد

28 بهمن 1394
محسن مرادی

دانشجویان برتر پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد در جشنی که به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و گرامیداشت مقام والای پرستار، در دانشکده پرستاری و مامایی این واحد دانشگاهی برگزار شد، با دریافت لوح سپاس از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از واحد نجف آباد سید محمد امیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد با حضور در جمع دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی واحد نجف آباد، نامگذاری میلاد حضرت زینب (س) به عنوان روز پرستار را مایه خیر و برکت دانست و گفت : « نامگذاری روز میلاد بانوی صبر و مقاومت به عنوان روز پرستار، بدون شک تقارنی با برکت و خجسته است. این حرکت صرفا در حد یک نامگذاری ساده نیست. دانشجویان ما باید از هم اکنون به عنوان پرستاران آینده با تاسی به مقام والای حضرت زینب (س) صبر، ایستادگی و مقاومت را سرلوحه کار خود قرار دهند.»

رئیس واحد نجف آباد با اشاره به جلسه مشترک با مسئولان هیات بورد پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، افزود:« با توجه به بررسی هایی که قبلا از طرف وزارتخانه و هیات های بازرسی بورد پرستاری وزارت بهداشت از دانشکده پرستاری و مامایی انجام شده بود وهمچنین درخواست دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد برای راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد رشته پرستاری، در این جلسه این پیشنهاد از سوی مسولین وزارتخانه مورد استقبال قرار گرفت و به لطف خدا مجوز جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پرستاری به واحد نجف آباد داده شد. امیدوارم با راه اندازی تحصیلات تکمیلی در دانشکده پرستاری و مامایی، شاهد موفقیت های بیشتر و کسب مراتب عالی علمی از سوی دانشجویان و استادان این دانشکده باشیم.»

امیری با مروری بر روند جذب دانشجو در این رشته در سالهای گذشته خاطر نشان کرد:« ما در واحد نجف آباد در زمینه پذیرش دانشجو در رشته پرستاری بر خلاف بسیاری از دیگر دانشگاهها ، نه تنها پذیرش مصوب وزارت بهداشت را رعایت کردیم، بلکه نسبت به این مصوبه تعداد کمتری هم دانشجو پذیرفتیم. بر اساس سیاست آموزشی واحد نجف آباد، به هیچ وجه راضی نخواهیم شد که به خاطر افزایش دانشجو در رشته هایی که مستقیما با جان و سلامت انسانها در ارتباط هستند، کیفیت را فدای کمیت کنیم.»

وی با اشاره به لزوم تغییر نگرش به امر پژوهش و ترغیب دانشجویان برای ورود به پروژه های پژوهشی، خطاب به دانشجویان گفت: «دانشجوها می تواند مجری طرح های پژوهشی باشند، دانشگاه هم از نظر مالی از آنها حمایت خواد کرد. در شرایط موجود و با توجه به امتیازات و امکانات خوبی که وجود دارد، باید از این امکانات استفاده کنید. دانشجو باید در انجام پروژه ها و کار های علمی تحقیقاتی مشارکت و حضور فعال داشته باشد.»

سید محمد امیری در پایان، افزایش فضای فیزیکی وآموزشی دانشکده پرستاری و مامایی جهت ارتقاء هر چه بیشتر این دانشکده را به رئیس، اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی وعده داد.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن