دكترنعیمی خبر داد؛ جذب دانشجو از اقلیم کردستان عراق در دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد
مطلب ویژه

04 دی 1400

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد از جذب دانشجو از اقلیم کردستان عراق در این واحد دانشگاهی خبر داد.

دكترفرید نعیمی در گفت‌وگو باروابط عمومي واحدنجف‌آباد از جذب دانشجو از اقلیم کردستان عراق در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد خبر داد و اظهار کرد: این واحد دانشگاهی با قرار گرفتن در فهرست دانشگاه‌های منتخب وزارت علوم اقلیم کردستان عراق می‌تواند از ترم بهمن سال جاری (ترم دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱) از این اقلیم دانشجو جذب کند.

وی قرار گرفتن در رتبه زیر ۲ هزار در نظام رتبه‌بندی بین‌المللی وبومتریک را از شرایط پذیرش واحدهای دانشگاهی توسط وزارت علوم اقلیم کردستان دانست و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در این نظام رتبه‌بندی در جولای سال ۲۰۲۱ میلادی موفق به کسب رتبه ۱۹۹۲ شد. اکنون این واحد دانشگاهی به‌عنوان یکی از قطب‌های علمی کشور، میزبان بیش از ۳۵۰ دانشجوی غیرایرانی بوده که امیدواریم با تعامل و گسترش همکاری‌های هر چه بیشتر بین این واحد دانشگاهی و سایر مراکز علمی دنیا شاهد پیشرفت روزافزون مرزهای دانش باشیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: دفتر جذب و هدایت دانشجویان غیرایرانی این واحد دانشگاهی به‌عنوان متولی توسعه همکاری‌های بین‌المللی علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه به دنبال فراهم کردن زمینه‌های مناسبی برای روابط همه‌جانبه با دانشگاه‌ها و مراکز علمی بین‌المللی و پذیرش دانشجو از سایر کشورها است.

دكترنعیمی تسهیل ارتباط مؤثر بین دانشجویان و مسئولان پذیرش دانشگاه، پیگیری همه امور مربوط به ثبت‌نام، اخذ سند احراز هویت، برگزاری جلسات توجیهی، رفع موانع و مشکلات احتمالی در فرآیند تحصیل از لحظه ورود تا فارغ‌التحصیلی و صدور دانشنامه، تسریع در انجام امور آموزشی، پیگیری تسهیلات مالی، انجام اقدامات لازم در راستای تأمین امکانات مناسب و تجهیز خوابگاه و برگزاری تورهای علمی داخلی و برنامه‌های فرهنگی را ازجمله فعالیت‌هایدفتر جذب و هدایت دانشجویان غیرایرانی در راستای حفظ حرمت و کرامت دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد دانست.

وی بیان کرد: با عنایت به اهمیت روابط بین‌الملل دانشگاهی در برنامه‌های پنجم و ششم توسعه کشور و با توجه به سیاست‌های کلان دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد آماده پذیرش استادان، نخبگان و دانشجویان غیرایرانی در مقاطع مختلف تحصیلی و دوره‌های کوتاه‌مدت فرصت مطالعاتی در رشته‌های مختلف تحصیلی فنی و مهندسی، پزشکی، علوم پایه و علوم انسانی است. دانشجویان غیرایرانی می‌توانند برای آشنایی بیشتر با محیط دانشگاه و افتخارات این واحد دانشگاهی به سایت عربی دانشگاه به آدرس www.iaun.ac.ir/ar، سایت انگلیسی دانشگاه به آدرس www.iaun.ac.ir/en و اینستاگرام بین‌الملل دانشگاه به آدرس iaun_international مراجعه کنند.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن