دكترنقش: یازدهمین دانشکده دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد فعال می‌شود
مطلب ویژه

18 مرداد 1400

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: با ادغام صورت‌گرفته و تبدیل آموزشکده سما به دانشکده مهارت و کارآفرینی یازدهمین دانشکده این واحد دانشگاهی فعال خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومي واحدنجف‌آباد، دكترامیررضا نقش درحاشیه بازدید دكتربهروز طهماسب‌کاظمی رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد اظهار کرد: با ادغام آموزشکده سما و تبدیل شدن این آموزشکده به دانشکده مهارت و کارآفرینی یازدهمین دانشکده این واحد دانشگاهی در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته مهارتی و با عنوان دانشکده مهارت و کارآفرینی از مهر ۱۴۰۰فعال خواهد شد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد به‌عنوان یکی از دو واحد جامع مستقل دانشگاه آزاد اسلامی مطرح بوده که با تلاش‌ها و حرکت‌های بسیار خوبی که از بدو تأسیس انجام شده در جایگاه ممتازی بین دانشگاه‌های کشور قرار گرفته و در سی و ششمین سال تأسیس با ۱۰دانشکده مصوب و حدود ۲۴۰رشته تحصیلی فعال که اکثر رشته‌ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند در حال فعالیت و پذیرش دانشجو است.

2 fe7d2

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: در سال‌های اخیر بیشترین تلاش در این واحد دانشگاهی حرکت به سمت‌وسوی سیاست‌های کلی دانشگاه آزاد اسلامی در دوره مدیریت جدید دانشگاه بوده تا با اجرایی شدن این سیاست‌ها بتواند به نسل سوم و چهارم دانشگاه که همان دانشگاه اجتماعی و حل مسئله و نخستین انتخاب داوطلبان برای ادامه تحصیل در کشور است، تبدیل شود.

دكترنقش، زمینه و رویکرد اصلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد را بیشتر در رشته‌های فنی و مهندسی و ارتباط با صنعت دانست و ادامه داد: با توجه به حضور اعضای هیئت علمی پرتلاش و جوان در این واحد دانشگاهی، زمینه بسیار مساعدی برای ارتباط با صنعت داریم و در این زمینه اقدامات شایسته‌ای انجام شده و موفقیت‌های خوبی کسب شده است. با توجه به شرایط و مشکلات موجود در دانشگاه‌ها و کاهش جذب دانشجو، در چند سال اخیر شاهد رشد جذب دانشجو حداقل بین ۵تا ۱۰درصد در این واحد دانشگاهی بوده‌ایم.

3 cf25a

وی یادآور شد: در ترم گذشته 4 هزار و ۵۰۰گروه آموزشی در هفته در بستر مجازی که توسط کارشناسان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد بومی‌سازی شده، ارائه شد. از ابتدای آغاز کرونا تلاش کردیم تا فضای تدریس و آموزش را بومی‌سازی کرده و کلاس‌ها را در این بستر برگزار کنیم. سیستم نظارت قوی و مناسب نیز در کنار این بستر آموزش مجازی فعال شده و تلاش زیادی شد تا هیچ کلاسی به هیچ دلیلی تعطیل نشود. این واحد دانشگاهی بستر آموزشی بسیار مناسبی برای آموزش مجازی دارد که می‌تواند در آینده و در دوران پسا کرونا نیز از آن استفاده کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد عنوان کرد: مجموعه سمای نجف‌آباد با رشد بسیار خوبی که داشته در همه ارزیابی‌های انجام شده جزء رتبه‌های نخست تا سوم در زمینه‌های مختلف آموزشی و فرهنگی بوده و با رعایت استانداردهای لازم، حمایت و پشتیبانی‌های بسیار خوبی از طرف اداره آموزش و پروش استان اصفهان از این مجموعه شده است.

4 b097a

دكترنقش مطرح کرد: شهرستان نجف‌آباد با تخصیص ۳۰درصد صنعت استان به خود جزء صنعتی‌ترین شهرستان بین شهرستان‌های استان اصفهان است. در موضوع مهارتی ارتباط خوبی بین این مجموعه و صنعت در شهرستان وجود دارد که برای این امر مهم و در موضوع جذب رشته‌های مهارتی نیاز به کمک و همیاری سازمان مرکزی و سازمان سنجش داریم و امیدواریم با حمایت‌های سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و سیستم گسترش، دانشکده مهارتی بتواند موفقیت‌های بیشتری را در این زمینه کسب کند. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد ظرفیت‌های تخصصی بسیار بالایی دارد به‌طوری‌که می‌تواند با بررسی مشکلات موجود در صنایع با ارائه راهکارهای مناسب در راستای رفع آنها اقدام کند.

 

تماشاخانه تصویر

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن