دكترروزبهانی اعلام کرد؛ راه‌اندازی نخستین مدرسه عالی مهارتی کسب و کار خانگی در نجف‌آباد
مطلب ویژه

11 مرداد 1400

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد از راه‌اندازی مدرسه عالی مهارتی کسب و کار خانگی در سمای نجف‌آباد برای نخستین‌بار در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از نجف‌آباد، دكترشهلا روزبهانی در هجدهمین جلسه شورای نظارت و هماهنگی سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با اشاره به تحولات ساختاری اخیر در زمینه تبدیل و ارتقای آموزشکده‌های فنی و حرفه ای سما به دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی اظهار کرد: این تغییر رویکرد به‌عنوان یک رویداد ملی به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های جدید در توسعه مهارت‌آموزی و فراهم شدن زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان این دانشکده از ابتدای سال تحصیلی آینده اجرایی خواهد شد.

وی افزود: این تحول به‌دلیل ارتقای جایگاه آموزشکده‌ها به دانشکده، اتفاق ارزشمندی است و توسعه مهارت‌های کارآفرینی با رویکرد و اهداف مشخص، محور فعالیت این دانشکده‌ها خواهد بود.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با اشاره به اینکه مدارس عالی مهارتی یکی از ارکان مهم دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی است، گفت: تاکنون دو مدرسه عالی مهارتی در این واحد دانشگاهی مجوز فعالیت گرفته‌اند و تأسیس مدرسه عالی مهارتی کسب و کار خانگی به‌عنوان نخستین مدرسه در این زمینه در کشور و سومین مدرسه عالی مهارتی واحد نجف‌آباد خواهد بود.

لزوم توجه به اقتصاد ناشی از کسب و کار خانگی

دكترروزبهانی افزود: توجه به اقتصاد ناشی از کسب و کار خانگی یکی از ارکان اقتصاد کشورهای مختلف به‌خصوص در کشورهای توسعه‌یافته است که می‌تواند بخش بزرگی از جمعیت هر کشور را در جهت توسعه اقتصادی به کار گیرد.

وی مطرح کرد: راه‌اندازی مدرسه عالی مهارتی کسب و کار خانگی می‌تواند با توانمندسازی قشر جوان و همچنین زنان خانه‌دار، عملاً آنان را وارد چرخه اقتصادی کشور کند.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد، مهارت‌افزایی و ارتقای دانش حرفه‌ای در زمینه کسب و کارهای خانگی، حمایت از مشاغل کوچک خانگی و دانش‌بنیان بر مبنای کاهش نرخ بیکاری، رشد و توسعه مدرسه عالی در رشته‌های مرتبط با حوزه کسب و کار، کارآفرینی در افق بلندمدت و مشارکت در رشد و توسعه اقتصادی استان اصفهان را از چشم‌اندازهای مدرسه عالی مهارتی کسب وکارهای خانگی عنوان کرد.

دكترروزبهانی، توجه به نیاز بازار کار در حوزه کسب و کارهای خانگی، آموزش عمومی و تخصصی افراد جامعه در ابعاد مختلف مشاغل خانگی، تربیت نیروی متخصص در رشته‌های مختلف با توجه به نیاز جامعه، توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، معلولان و سایر گروه‌های آسیب‌دیده اجتماعی به‌منظور راه اندازی کارگاه‌های خوداشتغال و ادای مسئولیت اجتماعی مجموعه به‌عنوان یک واحد علمی و دانشگاهی در راستای افزایش سواد شغلی، ارتباطی، تربیتی، تحلیلی و علمی عموم افراد جامعه را از مأموریت‌های مدرسه عالی مهارتی کسب و کارهای خانگی برشمرد.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن