شاهپوری:سمای نجف‌آباد سهم بالایی از آموزش را برعهده دارد
مطلب ویژه

11 مرداد 1400

رئیس اداره آموزش فنی ‌و حرفه‌ای و کارودانش اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: سمای نجف‌آباد از نظر تعداد رشته و هنرجو سهم بالایی از آموزش‌ها را پوشش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از نجف‌آباد، پیمان شاهپوری در هجدهمین جلسه شورای نظارت و هماهنگی سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با قدردانی از مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد و مجموعه سما به لحاظ فراهم کردن شرایط استفاده دانش‌آموزان از امکانات مطلوب گفت: مرکز سمای نجف‌آباد علاوه بر مجموعه مدارس در زمینه آموزش‌های مهارتی و توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای عملکرد بسیار خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه سمای نجف‌آباد از نظر تعداد رشته و هنرجو سهم بالایی از آموزش‌ها را پوشش می‌دهد، افزود: راه‌اندازی مدرسه عالی مهارتی کسب و کار خانگی در این مرکز یکی از طرح‌های خوب و مورد نیاز شهرستان، استان و کشور است.

رئیس اداره آموزش فنی ‌و حرفه‌ای و کارودانش اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان خاطرنشان کرد: بیماری کرونا تهدید و فرصت را توأمان ایجاد کرده و باید با تهدید آن مقابله و با استفاده از فرصت‌های ایجاد شده، نقاط ضعف را پوشش دهیم.

شاهپوری اظهار کرد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته در مجموعه آموزش مجازی، این نتیجه مشخص شد که از نظر زیرساخت‌های فیزیکی و نیروی انسانی دارای ایراد و اشکال هستیم و باید مجموعه دانشگاهی کشور به‌خصوص نجف‌آباد به عنوان کار تحقیقاتی در این زمینه ورود پیدا کند.

قدردانی از تعامل دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد و مجموعه سما

وی تشریح کرد: موضوع روش‌های آموزش مجازی در دروس کارگاهی، تعیین ابزارهای لازم برای ارائه آموزش‌های مهارتی و تعیین استانداردهای آموزش مجازی می‌تواند به‌عنوان سرفصل‌های این تحقیق و پژوهش در نظر گرفته شود تا در صورت ادامه یافتن شرایط موجود یا حکمفرمایی دوباره آن بتوانیم پوشش تحصیلی لازم را ایجاد کنیم که این مهم کمک بسیار خوبی به مجموعه آموزشی کشور خواهد بود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نجف‌آباد هم با قدردانی از تعامل ایجاد شده بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد و مجموعه سما با اداره آموزش و پرورش تأکید کرد: طبق ارزیابی‌های صورت گرفته از مدارس در شرایط فراگیری بیماری کرونا، مدارسی در موضوع آموزش موفق بوده‌اند که با ایجاد بسترهای مناسب در زمینه آموزش‌ مجازی، خدمات مناسب‌تری را به دانش‌آموزان ارائه داده‌اند.

سیدرضا موسوی‌زاده با ارائه پیشنهاد تعامل دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با اداره آموزش و پرورش این شهرستان در زمینه بهره‌مندی از سامانه آموزش مجازی این دانشگاه در راستای کمک به دانش‌آموزان شهرستان، خواستار تشکیل کارگروه مشترک برای بررسی ابعاد آن شد.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن