دكترنقش: چشم‌انداز دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد تراز بین‌المللی است
مطلب ویژه

26 خرداد 1400

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: این دانشگاه در زمینه‌های مختلف رتبه نخست تا سوم را بین دانشگاه‌های کشور دارد و قرارگرفتن در تراز بین‌المللی چشم‌انداز آینده ما محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومي واحدنجف‌آباد، امیررضا نقش در نشستی با سیروس صابری مشاور ریاست و رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با زیرساخت‌های مناسب و در اختیار داشتن نیروهای جوان و فعال یکی از دو واحد مستقل دانشگاه آزاد اسلامی در کشور است و از مجموع ۴۰۰عضو هیئت علمی این دانشگاه، ۲۰۰نفر را جوانان و نخبگان تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به وجود زیرساخت‌های مناسب برای رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد اضافه کرد: این دانشگاه در چهار سال گذشته موفق شده مقام نخست جشنواره فرهیختگان را کسب کند و امسال ۹مقام برتر این جشنواره متعلق به این واحد بوده و مرجع اصلی پژوهش و فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی، واحد نجف‌آباد بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: براساس رتبه‌بندی تایمز، نام دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد همراه ۲۶دانشگاه دولتی بین دانشگاه‌های اثرگذار جهان قرار گرفته و در این مجموعه یک‌هزار و ۵۰۰دانشگاه در دنیا از جمله اثرگذارترین دانشگاه‌های جهان معرفی شده‌اند.

دكترنقش گفت: این دانشگاه در زمینه‌های مختلف علمی، پژوهشی و فرهنگی رتبه نخست تا سوم را بین دانشگاه‌های کشور دارد و قرار گرفتن در تراز بین‌المللی چشم انداز آینده آن محسوب می‌شود.

وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در حوزه جذب دانشجو

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد امسال مقام نخست کرسی‌های آزاداندیشی در بخش سیاسی را کسب کرده و در حوزه سما نیز فعالیت‌های بسیار خوبی انجام شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد ادامه داد: از نظر جذب دانشجو در شرایط دشواری قرار داریم؛ اما با تلاش شبانه‌روزی ۲۱هزار دانشجو در ۲۸۰رشته فعال شامل ۷۰رشته دکتری تخصصی، ۱۰۶رشته کارشناسی ارشدداریم و ۴۰درصد رشته‌های این دانشگاه در مقطع کارشناسی است.

دكترنقش با بیان اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد فعالیت‌های پژوهشی را به سمت درآمدزایی سوق دادیم، گفت: این دانشگاه سه سال متوالی مقام نخست جذب طرح‌های صنعتی برون‌دانشگاهی را کسب کرده که مجموع درآمد این طرح‌ها ۲۰میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: سال گذشته طرح‌های پژوهشی برون‌دانشگاهی در جذب درآمدهای غیرشهریه‌ای ۱۰میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان بوده و علاوه بر این خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی نیز درآمد خوبی داشته و سعی شده تا جایی که امکان دارد، هزینه‌های دانشگاه از درآمدهای شهریه‌ای مستقل شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد تنها واحد دانشگاه آزاد اسلامی است که در ثبت پتنت‌های بین‌المللی پیشرو است، گفت: در جشنواره فرهیختگان سه مقام برتر ثبت اختراع وجود داشت که از سوی واحد نجف‌آباد ارائه شده بود.

دكترنقش تأکید کرد: در طرح پایش تفاهم‌نامه‌ای بین ذوب‌آهن اصفهان و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی منعقد شد و براساس آن واحد نجف‌آباد در این طرح با ذوب‌آهن اصفهان همکاری خواهد داشت.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن