دكترنقش مطرح کرد؛ تحصیل 2 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد
مطلب ویژه

19 خرداد 1400

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: این واحد دانشگاهی اکنون میزبان ۲۱هزار دانشجو بوده که حدود 2 هزار نفر آنان دانشجوی شاهد و ایثارگر هستند.

به گزارش روابط عمومي واحدنجف‌آباد، دكترامیررضا نقش در جلسه‌ای که با حضور هیئت‌رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد و مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نجف‌آباد درباره رسیدگی به برخی از مسائل آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشجویان شاهد و ایثارگر برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در کشور حدود ۴۰۰واحد و مرکز دانشگاهی دارد، سال ۱۳۶۱دستور تأسیس این دانشگاه در کشور با حجم بالای تقاضای آموزش عالی که در آن زمان وجود داشت، صادر شد.

وی افزود: اگر دانشگاه آزاد اسلامی در آن زمان تأسیس نمی‌شد، شاهد خروج گسترده مغزها از کشور بودیم، این دانشگاه اکنون بعد از حدود ۴۰سال، نزدیک به ۶میلیون فارغ‌التحصیل در همه مقاطع دارد که به‌عنوان مدیران موفق کشور مشغول به فعالیت هستند و اکنون در کل دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور، یک‌ میلیون و ۲۰۰هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد گفت: این واحد دانشگاهی دی‌ ۱۳۶۴، مصوبه تأسیس گرفت و به‌عنوان دانشگاه مردمی که هیچ وابستگی مالی به دولت ندارد به رتبه و عظمت کنونی رسیده است.

این مسئول دانشگاهی بیان کرد: این دانشگاه از مهر ۱۳۶۵شروع به پذیرش دانشجو کرد، سرمایه اولیه این دانشگاه با فروش اموال شهید میردامادی که به پدر خود وصیت کرده بود اموالش در مسیر آموزشی خرج شود، تأمین شد.

دكترنقش افزود: شهید غیوری، فرزند آیت‌الله غیوری نجف‌آبادی نیز، بخشی از اموال خود را برای ساخت مسجد شهید غیوری در این دانشگاه هدیه کرد، بنابراین سرمایه اولیه و بنای این دانشگاه توسط شهدا شکل‌گرفته و چند سال بعد نیز این دانشگاه مفتخر به میزبانی از پنج شهید گمنام شد که در ایجاد روحیه ایثار و معنویت در دانشگاه تأثیر ویژه‌ای داشته است.

وی گفت: اکنون تعداد ۴هزار و ۹۴۰نفر از دانشگاهیان این واحد دانشگاهی از جامعه شاهد و ایثارگر هستند که یکی از وظایف مهم و دغدغه مسئولان دانشگاه برطرف کردن و رسیدگی به مشکلات آموزشی و فرهنگی آنان است؛ زیرا آسایش و زندگی بدون دغدغه امروز ما همه مدیون شهدا و خانواده آنان است که با نثار جان خود از اسلام و مملکت دفاع کردند.

عضو هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان مطرح کرد: حدود ۱۲۰هزار دانشجو در طول ۳۵سالی که از زمان تأسیس این واحد دانشگاهی می‌گذرد، فارغ‌التحصیل شده‌اند، بیش از ۲هزار و ۲۰۰نفر از این تعداد اکنون پزشکان کشور هستند، رشته پزشکی ۳۴سال قدمت داشته و بیش از ۲۷دوره فارغ‌التحصیل داشته که بیش از ۸۵درصد آنان در مقاطع بالاتر در دانشگاه‌های دولتی مشغول به تحصیل شده و اکنون به جامعه خدمت می‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: حدود ۲۶۰رشته تحصیلی در این واحد دانشگاهی در حال پذیرش دانشجو است، از این تعداد ۷۰رشته در مقطع دکتری تخصصی، ۱۰۶رشته در مقطع کارشناسی ارشد و مابقی در مقطع کارشناسی است، اکنون این واحد دانشگاهی میزبان ۲۱هزار دانشجو است که حدود ۱۰درصد از آنها (۲هزار دانشجو) شاهد و ایثارگر هستند و حدود ۵‌هزار نفر جامعه هدف شاهد و ایثارگر مخاطب این واحد دانشگاهی هستند و تعدادی از کارمندان و اساتید دانشگاه از ایثارگران هستند.

دكترنقش افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد تلاش کرده تا حتی باوجود مشکل شیوع بیماری کرونا درچند ترم اخیر مشکلی برای تحصیل دانشجویان ایجاد نشود و بتوانندبه بهترین نحو ممکن به تحصیل خود ادامه دهند.

به گزارش روابط عمومي واحدنجف آباد، در این جلسه که مسعود احمدی‌نیا مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان هم حضور داشت، پس از بحث و تبادل‌نظر درباره مشکلات با هدف ارائه خدمت‌رسانی شایسته و پیگیری انجام امور و مشاوره تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر، تصمیم‌گیری لازم اتخاذ شد.

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن