دکترنقش خبرداد؛كسب رتبه سوم كشوری دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد در نظام رتبه‌بندی وبومتریکس اسپانیا سال ۲۰۲۱
مطلب ویژه

23 بهمن 1399

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد از کسب رتبه سوم میان دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور و رتبه نخست در استان اصفهان، توسط این واحد دانشگاهی در رتبه‌بندی وبومتریک سال ۲۰۲۱ خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی واحدنجف‌آباد، دکتر امیررضا نقش درباره برتری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در پایگاه رتبه‌بندی وبومتریک اظهار کرد: بر‌اساس اعلام پایگاه رتبه‌بندی وبومتریک اسپانیا (ژانویه ۲۰۲۱) این واحد دانشگاهی توانست در سال ۲۰۲۱ رتبه سوم كشوری را پس از واحدهای دانشگاهی علوم‌ و تحقیقات و مشهد درمیان دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور و رتبه نخست در استان اصفهان را کسب کند و میان همه دانشگاه‌های کشور، با پنج رتبه ارتقا در مقایسه با دوره قبل، در جایگاه سی‌و‌ششم قرار بگیرد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد توانست در این رتبه‌بندی بر اساس شاخص (Top cited papers Excellence) رتبه دوم را کسب کند، درواقع شاخص Excellence تعداد مقالات در ۱۰ درصد مهم‌ترین ارجاعات مقالات علمی، میان سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹، بر اساس وب‌سایت Scimago است.

عضوهیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: این رتبه‌بندی شاخصی است برای وب‌سایت‌های دانشگاه‌ها و مراکز علمی، آموزشی و تحقیقاتی دنیا که توسط آزمایشگاه سایبرمتریک اسپانیا تهیه‌شده و رتبه‌بندی جدید، همه دانشگاه‌های دنیا را بر اساس سه شاخص اصلی، سالیانه دو بار در ماه‌های ژانویه و جولای ارزیابی می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد درباره معیارهای ارزیابی این نظام رتبه‌بندی عنوان کرد: این رتبه‌بندی از سه شاخص اصلی Impact (تعداد لینک‌های ورودی یا برگشتی شناسایی‌شده توسط موتورهای جستجوگر) ، Openness (تعداد ارجاعات مقالات ۲۱۰ نویسنده برتر دانشگاه بر اساس پروفایل گوگل اسکولار) و Excellence (تعداد مقالات دانشگاه که بیشترین ارجاع را داشته‌اند) برای رتبه‌بندی دانشگاه‌ها استفاده می‌کند.

دکترنقش افزود: این واحد دانشگاهی با یک رتبه ارتقا در رتبه‌بندی سیویلیکا رتبه هفتم را میان واحدهای دانشگاه آزاد کشور کسب کرد.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با بهره‌گیری از استادان مجرب، امکانات به‌روز آزمایشگاهی، کارگاهی و دانشجویان توانمند و خلاق توانسته در سال‌های اخیر در بیشتر رتبه‌بندی‌های معتبر جهانی در میان برترین دانشگاه‌های کشور قرار گیرد و این روند در چند سال گذشته به‌صورت مستمر اتفاق افتاده است.

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن