رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدنجف‌آباد خبر داد؛ تداوم صدرنشینی دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی
مطلب ویژه

19 مهر 1399

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد از کسب رتبه نخست در رتبه‌بندی وبومتریک سال ۲۰۲۰در استان اصفهان و رتبه سوم دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور توسط این واحد دانشگاهی خبر داد.

 

دكترامیررضا نقش در گفتگو با روابط عمومي واحد نجف‌آباد درباره برتری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در پایگاه رتبه‌بندی وبومتریک اظهار کرد: بر اساس اعلام پایگاه رتبه‌بندی وبومتریک اسپانیا (جولای ۲۰۲۰) این واحد دانشگاهی توانست در سال ۲۰۲۰رتبه نخست در استان اصفهان و با یک رتبه ارتقا در مقایسه با دوره قبل رتبه سوم را پس از واحدهای دانشگاهی علوم تحقیقات و مشهد در میان دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور کسب کند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد توانست در رتبه‌بندی بر اساس پروفایل گوگل اسکولار که توسط همین نظام رتبه‌بندی اعلام می‌شود رتبه سوم را کسب کند.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان درباره رتبه‌بندی معتبر بین‌المللی وبومتریک گفت: این رتبه‌بندی شاخصی است برای رتبه‌بندی وب سایت‌های دانشگاه‌ها و مراکز علمی، آموزشی و تحقیقاتی دنیا که توسط آزمایشگاه سایبرمتریک اسپانیا تهیه شده و کل دانشگاه‌های دنیا را بر اساس چهار شاخص اصلی سالیانه دو بار در ماه‌های ژانویه و جولای ارزیابی می‌کند.

دكترنقش درباره معیارهای ارزیابی این نظام رتبه بندی عنوان کرد: این رتبه‌بندی از چهار شاخص اصلی Impact(تعداد لینک‌های ورودی یا برگشتی شناسایی‌شده توسط موتورهای جستجوگر)، Presence(تعداد صفحات ایندکس شده از وبسایت توسط موتور جستجوگر گوگل)، Openness(مجموع ارجاعات مقالات ۹استاد برتر دانشگاه بر اساس پروفایل گوگل اسکولار) و Excellence(تعداد مقالات دانشگاه که بیشترین ارجاع را داشته‌اند) برای رتبه‌بندی دانشگاه‌ها استفاده می‌کند.

وی مطرح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با بهره‌گیری از استادان مجرب، امکانات به‌روز آزمایشگاهی، کارگاهی و دانشجویان توانمند و خلاق توانسته در سال‌های اخیر در اکثر رتبه‌بندی‌های معتبر جهانی در میان برترین دانشگاه‌های کشور قرار گیرد و این روند با حمایت‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ادامه خواهد داشت.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن