رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد خبر داد:اختصاص 500 هکتار زمین برای راه‌اندازی «دانش‌شهر» در نجف‌آباد

18 مهر 1399

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد با اشاره به انجام مطالعات فاز صفر پروژه دانش شهر گفت: قریب به 500 هکتار برای راه‌اندازی «دانش شهر» دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد پیش‌بینی شده است

.

 

دکترامیررضا نقش در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره اقدامات صورت گرفته برای راه‌اندازی نخستین دانش شهر دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: اقدامات مقدماتی از سال گذشته با تأکید و حمایت ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی در این رابطه آغاز شده و نخستین گام با تخصیص اراضی و محدوده‌سازی برای راه‌اندازی «دانش‌شهر» برداشته شده است.

وی افزود: مطالعات فاز صفر درحال انجام است و مراحل نهایی خود را می‌گذراند، تفاهم‌نامه‌هایی برای ایجاد امکانات در اراضی تخصیص یافته منعقد شده که باید به امضای رئیس دانشگاه برسد. قریب به 500 هکتار برای راه‌اندازی «دانش شهر» دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد پیش‌بینی شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد بیان کرد: با نشست‌ها و جلساتی که در سال گذشته با مدیران شهری اصفهان داشتیم، اتصال قطار شهری(مترو) اصفهان به دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد و «دانش شهر» قطعی شد و در طرح و برنامه توسعه قطار شهری قرار گرفت که این مزیت بزرگی برای رونق و توسعه دانش شهر به‌شمار می‌رود. همچنین عبور قطار شهری و اتصال دانش شهر به خط ریلی کشوری مزیت دیگری است که اثرات مثبتی را برای دانشگاه به دنبال خواهد داشت.

دکترنقش با اشاره به قرار گرفتن قسمتی از اراضی دانشگاه در اختیار دپوی قطار سراسری عنوان کرد: جلسات متعددی با مدیران شهری و محلی برای جذب تسهیلات و سرمایه‌گذاری باحضور معاون فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده تا مشارکت حداکثری در ساخت و همراهی دستگاه‌های اجرایی را نیز داشته باشیم.

وی ادامه داد: «دانش شهر» پروژه بزرگی است که باید سه ضلع دانشگاه، دولت و بخش خصوصی در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا به سرانجام نهایی برسد. نخستین دانش شهر کشور با چنین ابعادی مستلزم همکاری و همیاری همه ساختارهای مرتبط است. رویکردی که برای این مجموعه بزرگ در نظر گرفته شده و در دست بررسی قرار دارد، «فناوری اطلاعات و ارتباطات» است که با بررسی سایر پیسنهادات به غایت نهایی برسیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد خاطرنشان کرد: امیدواریم در سفر آینده ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی به نجف آباد، موضوعات و چالش‌های موجود بررسی و تاییدیه اقدامات پیشِ رو را اخذ کنیم. پروژه دانش شهر یک طرح طولانی مدت و زمان‌بر است که باید یک مشارکت سه رأسی را به همراه داشته باشد.

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن